Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Nadal met Spanje naar laatste acht ATP Cup

Tennisser Nadal met Spanje naar laatste acht ATP Cup

SYDNEY (ANP) - Spanje heeft zich bij de kwartfinalisten gevoegd in de strijd om de ATP Cup, een nieuw landentoernooi voor tennissers in Australië. Rafael Nadal zette zijn land tegen Yoshihito Nishioka met winst in twee sets (7-6 6-4) op een 2-0-voorsprong tegen Japan. Niet veel later volgde ook winst in het afsluitende dubbelspel.

Nadal moest in de eerste set twee keer terugknokken van een break achterstand tegen zijn eveneens linkshandige tegenstander. Via de tiebreak trok de nummer 1 van de wereld de set toch naar zich toe om in de tweede bij 4-4 de opslag van zijn tegenstander te breken. "Het was na twee avondpartijen de eerste keer dat ik hier onder zulke zware omstandigheden moest spelen. Ook nog tegen een tegenstander die het jaar zo goed begonnen was. Het was zwaar", vertelde Nadal, die met Pablo Carreño Busta ook nog de dubbel won.

Spanje neemt het in de halve finales op tegen België, dat zich als beste nummer 2 verzekerde van een langer verblijf in het landentoernooi. Het evenement, waaraan 24 landen deelnemen, wordt de komende dagen vervolgd in Sydney.

Final Eight-toernooi

Novak Djokovic neemt het vrijdag met zijn Servische teamgenoten op tegen Canada, dat net als België als nummer 2 doorging naar de knock-outfase.

Gastland Australië opent het zogenoemde Final Eight-toernooi donderdag met een confrontatie met de Britten, die zonder Andy Murray aantreden. Argentinië stuit later op donderdag op Rusland. De finale is zondag.

Meer uit Sport

Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

59 minuten geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

1 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

2 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

16 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

18 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

23 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

1 dag geleden