Tennisser Nadal in Barcelona in drie sets langs Nishikori
BARCELONA (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft zich met een wisselvallig optreden geplaatst voor de kwartfinales van het graveltoernooi in Barcelona. De als eerste geplaatste Spanjaard had drie sets nodig om de Japanner Kei Nishikori te verslaan. Na een prima eerste set (6-0) raakte Nadal in de tweede set van slag (2-6). Hij wist zich in de derde set echter weer goed te herstellen (6-2).
Nadal (34) speelt in de kwartfinales tegen de Brit Cameron Norrie. De nummer 58 van de wereld schaarde zich ten koste van de als achtste geplaatste David Goffin bij de laatste acht. De Belg moest door fysieke klachten in de tweede set de strijd staken. Hij leidde op dat moment met 5-3. De eerste set had Goffin met 6-0 verloren.
De als tweede geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas versloeg de Australiër Alex de Minaur in twee sets: 7-5 6-3. Hij komt in de kwartfinales uit tegen de Canadees Felix Auger-Aliassime.
Nadal kan het toernooi in Barcelona voor de twaalfde keer winnen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
20 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
20 uur geleden