Tennisser Murray wil zich op Queen's voorbereiden op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisser Andy Murray wil zich vanaf 14 juni op het toernooi van Queen's gaan voorbereiden op Wimbledon. De organisatie van het kleinere Londense grastoernooi heeft de deelname van de Schotse vijfvoudige winnaar officieel bevestigd.
In 2019 maakte Murray zijn rentree op Queen's, nadat een blessure aan een heup zijn loopbaan in gevaar had gebracht. Hij won meteen met de Spanjaard Feliciano Lopez de titel in het dubbelspel. De voormalige winnaar van Wimbledon, die ook veel problemen met een lies ondervond, speelde dit jaar pas drie toernooien. In maart kwam hij voor het laatst in actie.
Murray bereidt zich momenteel in Rome voor op zijn rentree. De naar de 123e plaats van de wereldranglijst gezakte speler hoopt eind mei op Roland Garros mee te doen, maar is afhankelijk van een uitnodiging van de Franse organisatoren. Zijn ranking is te laag om zomaar te worden toegelaten.
Hij zegt in elk geval uit te kijken naar Queen's. "Als ik fit genoeg ben, speel ik daar. Het is voor iedereen een moeilijke tijd en het zou fantastisch zijn als ik in Londen weer voor het oog van de Britse fans in actie kan komen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
5 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
9 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
10 uur geleden