Tennisser Murray wil graag op US Open spelen
LONDEN (ANP) - Tennisser Andy Murray wil graag op de US Open spelen, het grote toernooi dat eind augustus in New York van start gaat. De Brit, voormalig nummer 1 van de wereld, verwacht daarna op Roland Garros in Parijs in actie te komen. Hij moet wel de garantie hebben dat de gezondheidsrisico's maximaal worden beperkt.
Veel spelers hebben nog twijfels om naar New York af te reizen, nu de metropool zo zwaar is getroffen door de coronacrisis. Murray ziet dat anders. "Het is fijn dat we de mogelijkheid krijgen weer een belangrijk toernooi te spelen. Natuurlijk is er geen publiek en verandert er veel door allerlei protocollen in verband met het virus. Zo mag ik bijvoorbeeld maar één begeleider meenemen. Dat is dan maar even zo. Dan neem ik maar één begeleider mee."
Murray, lange tijd achtervolgd door een heupblessure, kwam al voor de coronastop weinig in actie. Binnenkort maakt hij in Londen in een besloten toernooi zijn rentree. "Ik voel me een stuk beter dan op het moment dat alle wedstrijden werden gestopt. Door veel te oefenen ben ik beter in m'n ritme gekomen. Waarschijnlijk sta ik er nu beter voor dan drie maanden geleden."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
7 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
17 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
18 uur geleden