Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Murray voor de achtste keer in toernooi Rotterdam

Tennisser Murray voor de achtste keer in toernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft opnieuw de Britse tennisser Andy Murray vastgelegd voor het ABN AMRO Open in Rotterdam. Het wordt de achtste deelname van de 35-jarige Schot, die drie grandslamtitels op zijn naam heeft en het toernooi in Rotterdam in 2009 won. De vijftigste editie duurt van 11 tot en met 19 februari.

"Er zijn weinig spelers die kunnen wijzen op een erelijst als die van Andy Murray. Niet alleen zijn drie grandslamtitels, maar zeker ook zijn twee gouden olympische medailles maken hem uniek", zegt Krajicek. "We zijn er trots op om ook dit icoon weer te mogen begroeten. Zeker als je bedenkt hoe hij zich heeft teruggevochten na zijn heupoperaties, is het een voorrecht hem nog steeds in actie te zien."

Murray won in zijn carrière tot dusver 46 toernooien, met als hoogtepunten Wimbledon in 2013 en 2016 en de US Open in 2012. In 2016 bereikte hij ook de eerste positie op de wereldranglijst. Problemen met zijn heup bedreigden de carrière van de tennisser, die pas na ingrijpende operaties geleidelijk zijn oude niveau hervond. Na Felix Auger-Aliassime, Andrej Roeblev en Stan Wawrinka is Murray de vierde oud-winnaar die dit jaar in actie komt in Ahoy.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

8 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

10 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

15 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

15 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

16 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

16 uur geleden