Tennisser Murray voor de achtste keer in toernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft opnieuw de Britse tennisser Andy Murray vastgelegd voor het ABN AMRO Open in Rotterdam. Het wordt de achtste deelname van de 35-jarige Schot, die drie grandslamtitels op zijn naam heeft en het toernooi in Rotterdam in 2009 won. De vijftigste editie duurt van 11 tot en met 19 februari.
"Er zijn weinig spelers die kunnen wijzen op een erelijst als die van Andy Murray. Niet alleen zijn drie grandslamtitels, maar zeker ook zijn twee gouden olympische medailles maken hem uniek", zegt Krajicek. "We zijn er trots op om ook dit icoon weer te mogen begroeten. Zeker als je bedenkt hoe hij zich heeft teruggevochten na zijn heupoperaties, is het een voorrecht hem nog steeds in actie te zien."
Murray won in zijn carrière tot dusver 46 toernooien, met als hoogtepunten Wimbledon in 2013 en 2016 en de US Open in 2012. In 2016 bereikte hij ook de eerste positie op de wereldranglijst. Problemen met zijn heup bedreigden de carrière van de tennisser, die pas na ingrijpende operaties geleidelijk zijn oude niveau hervond. Na Felix Auger-Aliassime, Andrej Roeblev en Stan Wawrinka is Murray de vierde oud-winnaar die dit jaar in actie komt in Ahoy.
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
17 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
4 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
6 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
11 uur geleden