Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Murray verslaat Zverev in New York

Tennisser Murray verslaat Zverev in New York

NEW YORK (ANP) - Voor het eerst in ruim drie jaar heeft tennisser Andy Murray een tegenstander uit de top 10 van de wereld verslagen. In de tweede ronde van het ATP-toernooi van Cincinnati, dat vanwege het coronavirus in New York word gespeeld, was de 33-jarige Schot te sterk voor Alexander Zverev uit Duitsland: 6-3 3-6 7-5.

Murray heeft jaren vol blessureleed achter de rug. Zo moest de voormalig nummer 1 van de wereld een ingrijpende operatie aan zijn heup ondergaan. Hij is met een wildcard toegelaten tot het toernooi dat normaal gesproken in de aanloop naar de US Open in Cincinnati wordt gespeeld.

Murray klopte in de eerste ronde de Amerikaan Frances Tiafoe en versloeg maandagavond met Zverev de nummer 7 van de wereld. De laatste keer dat de Schot won van een speler uit de mondiale top 10, was in de kwartfinale van Roland Garros 2017 tegen Kei Nishikori.

Grote zege

"Dit was een grote zege", zei Murray. "Ik ben blij dat ik een topspeler heb verslagen, nadat ik zo lang niet heb gespeeld. Dit geeft me een indicatie waar mijn lichaam toe in staat is." In de derde ronde neemt Murray het op tegen de Canadees Milos Raonic. De Schot won het ATP-toernooi van Cincinnati in 2008 en 2011.

Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, begon na een 'bye' in de eerste ronde het toernooi met winst op Ricardas Berankis uit Litouwen: 7-6 (2) 6-4. De Serviër kampt met nekklachten en meldde zich daarom af voor het dubbelspel. Hij werd tijdens de partij ook behandeld aan zijn nek. "Het gaat de goede kant op, maar ik ben nog niet waar ik wil zijn", zei Djokovic, die zijn eerste officiële partij in bijna een half jaar speelde.

Dominic Thiem ging hard onderuit tegen Filip Krajinovic. De Oostenrijker, nummer 3 van de wereld, verloor met 6-2 6-1 van de Serviër.

Meer uit Sport

Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

53 minuten geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

1 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

1 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

3 uur geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

4 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

5 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

5 uur geleden