Tennisser Murray verslaat Zverev in New York
NEW YORK (ANP) - Voor het eerst in ruim drie jaar heeft tennisser Andy Murray een tegenstander uit de top 10 van de wereld verslagen. In de tweede ronde van het ATP-toernooi van Cincinnati, dat vanwege het coronavirus in New York word gespeeld, was de 33-jarige Schot te sterk voor Alexander Zverev uit Duitsland: 6-3 3-6 7-5.
Murray heeft jaren vol blessureleed achter de rug. Zo moest de voormalig nummer 1 van de wereld een ingrijpende operatie aan zijn heup ondergaan. Hij is met een wildcard toegelaten tot het toernooi dat normaal gesproken in de aanloop naar de US Open in Cincinnati wordt gespeeld.
Murray klopte in de eerste ronde de Amerikaan Frances Tiafoe en versloeg maandagavond met Zverev de nummer 7 van de wereld. De laatste keer dat de Schot won van een speler uit de mondiale top 10, was in de kwartfinale van Roland Garros 2017 tegen Kei Nishikori.
Grote zege
"Dit was een grote zege", zei Murray. "Ik ben blij dat ik een topspeler heb verslagen, nadat ik zo lang niet heb gespeeld. Dit geeft me een indicatie waar mijn lichaam toe in staat is." In de derde ronde neemt Murray het op tegen de Canadees Milos Raonic. De Schot won het ATP-toernooi van Cincinnati in 2008 en 2011.
Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, begon na een 'bye' in de eerste ronde het toernooi met winst op Ricardas Berankis uit Litouwen: 7-6 (2) 6-4. De Serviër kampt met nekklachten en meldde zich daarom af voor het dubbelspel. Hij werd tijdens de partij ook behandeld aan zijn nek. "Het gaat de goede kant op, maar ik ben nog niet waar ik wil zijn", zei Djokovic, die zijn eerste officiële partij in bijna een half jaar speelde.
Dominic Thiem ging hard onderuit tegen Filip Krajinovic. De Oostenrijker, nummer 3 van de wereld, verloor met 6-2 6-1 van de Serviër.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
9 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
21 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden