Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Murray ontvangt wildcard voor Australian Open

Tennisser Murray ontvangt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Schotse tennisser Andy Murray heeft een wildcard gekregen voor de Australian Open. De huidige nummer 122 van de wereld keert daarmee terug in het grandslamtoernooi waar hij twee jaar geleden nog zwaar geëmotioneerd het einde van zijn loopbaan aankondigde.

"We heten Andy met open armen welkom in Melbourne", zei toernooidirecteur Craig Tiley. "Ik beschouw zijn terugkeer nu al als een hoogtepunt."

Murray is drievoudig grandslamwinnaar, stond eerste op de wereldranglijst en haalde op de Australian Open vijf keer de finale. In de editie van 2019 werd hij al snel uitgeschakeld. Vlak voor het toernooi had hij al gezegd dat het toernooi wel eens zijn laatste kon zijn. De pijn in zijn heup was ondraaglijk geworden.

De 33-jarige Schot kon dankzij een gecompliceerde heupoperatie toch zijn tenniscarrière nieuw leven inblazen. Hoewel hij ver verwijderd is van de topvorm van weleer en nog steeds problemen heeft met zijn heup, gaat Murray stug door. De Schot begint zijn seizoen in januari in Delray Beach. Hij ontving ook voor dat toernooi een wildcard. De Australian Open zijn als gevolg van de coronapandemie met drie weken verzet. Het grandslamtoernooi begint nu op 8 februari.

Meer uit Sport

Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

7 minuten geleden
Wielrenner Carapaz heeft 'Tour om van te dromen'

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.

8 minuten geleden
Verstappen 'helemaal klaar' na mislukte kwalificatie in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is er even "helemaal klaar mee" na de kwalificatie van de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen kwam in de kwalificatie op de Hungaroring niet verder dan de zesde tijd en sprak van een auto die "totaal onbestuurbaar" is.

12 minuten geleden
Verstappen zesde in kwalificatie voor Grote Prijs van Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start zondag als zesde bij de Grote Prijs van Hongarije in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de poleposition laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappen was 0,518 seconde langzamer.

14 minuten geleden
Turnster Sanne Wevers (34) denkt dat WK 'laatste kunstje' wordt

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) verwacht dat de wereldkampioenschappen in Rotterdam in oktober dit jaar het slotstuk van haar loopbaan zullen worden.

39 minuten geleden
Ecuadoraan Carapaz wint ook koninginnenrit in Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft zaterdag de koninginnenrit van de Tour de France gewonnen. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost was de beste uit een vroege ontsnapping in de twintigste etappe over 170,9 kilometer van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez, met onderweg drie beklimmingen van de buitencategorie en 5450 hoogtemeters. Het was zijn tweede zege in deze Tour.

46 minuten geleden
Turnster Visser blij met winst EK-kwalificatie na zware periode

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (24) is opgelucht dat ze de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de EK heeft gewonnen. Visser kende door het overlijden van haar oma naar eigen zeggen 'twee hele moeilijke weken' en was daardoor extra blij dat ze in Rotterdam een gedegen meerkamp wist neer te zetten.

50 minuten geleden