Tennisser Murray mikt op rentree in Miami
LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Andy Murray wil later deze maand op de Miami Open zijn rentree maken na een heupblessure. De Brit miste de Australian Open nadat hij in de Davis Cup Finals in de wedstrijd tegen Nederland in november last had gekregen van botkneuzingen, een gevolg van een eerder uitgevoerde heupoperatie. Dit jaar moest hij ook afzeggen voor de toernooien van Montpellier en Rotterdam. Bij dat laatste toernooi lag een wildcard klaar voor de voormalig nummer 1 van de wereld.
"Ik ben aan het trainen om op tijd klaar te zijn voor Miami", liet Murray (32) weten aan Amazon Prime Video. "Ik heb de afgelopen maanden gewerkt aan kracht. Alle spieren rond de heup zijn in orde. Ik heb alleen nog niet veel op de baan gestaan. Sinds die Davis Cup heb ik twee keer 40 minuten getennist. Ik heb dus wat tijd nodig om me weer thuis te voelen op de baan. Dat is nu het plan, tenzij ik een terugslag krijg."
Murray was eerder lang uit de roulatie vanwege chronische heupproblemen en vreesde zelfs zijn loopbaan te moeten beëindigen. Na een tweede operatie, waarbij hij een kunstheup kreeg aangemeten, keerde hij in het najaar terug op de baan en won hij het toernooi van Antwerpen. Daarna volgden toch weer klachten. De Miami Open begint op 23 maart.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is er op het masterstoernooi van Shanghai niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De beste tennisser van Nederland moest in de vierde ronde na drie sets het hoofd buigen voor de als twaalfde geplaatste Spanjaard Rafael Jódar: 7-6 (4) 4-6 2-6.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.
18 uur geledenMOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
21 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 dag geleden