Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Murray krijgt wildcard voor Australian Open

Tennisser Murray krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Andy Murray heeft een wildcard ontvangen voor de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. De Britse tennisser is vijfvoudig finalist in Melbourne, maar behoort al sinds de zomer van 2018 door tal van blessures niet meer tot de top 100 van de wereld. Momenteel staat hij 134e, niet voldoende voor een rechtstreekse plaats in het hoofdtoernooi.

"Andy staat bekend om zijn vechtlust, passie en liefde voor het spel en ik ben verheugd om hem in januari weer in Melbourne te mogen verwelkomen", liet toernooidirecteur Craig Tiley op Twitter weten. "We kunnen niet wachten om je weer hier te zien."

Murray (34) bereikte tussen 2010 en 2016 vijf keer de finale van de Australian Open, maar won het toernooi nooit. Wel zegevierde hij twee keer op Wimbledon en een keer op de US Open. Een heupblessure leek in 2018 een einde te maken aan zijn loopbaan, maar de Schot keerde terug en won in 2019 het toernooi van Antwerpen. Maar zijn oude niveau haalde hij niet meer. Op Wimbledon reikte hij afgelopen zomer tot de derde ronde.

De Australian Open begint op 17 januari.

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

2 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

2 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

3 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

6 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

23 uur geleden