Tennisser Murray gaat dit jaar toch op gravel spelen
MADRID (ANP) - Tennisser Andy Murray gaat dit seizoen toch op gravel spelen. De voormalig nummer 1 van de wereld heeft een wildcard geaccepteerd voor het masterstoernooi van Madrid, dat volgende week begint. De 34-jarige Schot was in eerste instantie van plan om het gravelseizoen over te slaan.
Murray bereikte begin dit jaar op hardcourt de finale in Sydney, maar bleef daarna op alle toernooien die hij speelde steken in de tweede ronde. Vanwege fysieke problemen meed de tweevoudig winnaar van Wimbledon de afgelopen jaren meestal het zware gravel. Hij deed in 2020 wel mee aan Roland Garros, maar werd toen in de eerste ronde uitgeschakeld. Murray speelde in 2017 voor het laatst een volledig gravelseizoen. De Schot haalde toen de derde ronde in Madrid en de halve finales van Roland Garros.
De huidige nummer 83 van de wereld wilde aanvankelijk dit seizoen niet op gravel spelen, om zijn lichaam te ontzien. Na een paar trainingen op die ondergrond in Florida met zijn coach Ivan Lendl veranderde Murray van gedachten. Mogelijk doet hij volgende maand ook mee aan het graveltoernooi van Rome.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden