Tennisser Murray gaat dit jaar toch op gravel spelen
MADRID (ANP) - Tennisser Andy Murray gaat dit seizoen toch op gravel spelen. De voormalig nummer 1 van de wereld heeft een wildcard geaccepteerd voor het masterstoernooi van Madrid, dat volgende week begint. De 34-jarige Schot was in eerste instantie van plan om het gravelseizoen over te slaan.
Murray bereikte begin dit jaar op hardcourt de finale in Sydney, maar bleef daarna op alle toernooien die hij speelde steken in de tweede ronde. Vanwege fysieke problemen meed de tweevoudig winnaar van Wimbledon de afgelopen jaren meestal het zware gravel. Hij deed in 2020 wel mee aan Roland Garros, maar werd toen in de eerste ronde uitgeschakeld. Murray speelde in 2017 voor het laatst een volledig gravelseizoen. De Schot haalde toen de derde ronde in Madrid en de halve finales van Roland Garros.
De huidige nummer 83 van de wereld wilde aanvankelijk dit seizoen niet op gravel spelen, om zijn lichaam te ontzien. Na een paar trainingen op die ondergrond in Florida met zijn coach Ivan Lendl veranderde Murray van gedachten. Mogelijk doet hij volgende maand ook mee aan het graveltoernooi van Rome.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
6 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
10 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
12 uur geleden