Tennisser Murray beëindigt na Spelen in Parijs loopbaan
PARIJS (ANP) - Tennisser Andy Murray beëindigt na de Olympische Spelen in Parijs zijn tennisloopbaan. Dat meldt de 37-jarige Schot op X. Murray is tweevoudig olympisch kampioen, in Londen (2012) en Rio de Janeiro (2016). Daarnaast won hij drie grandslamtoernooien: twee keer Wimbledon (2013 en 2016) en één keer de US Open (2012).
"Ik ben aangekomen in Parijs voor mijn laatste tennistoernooi ooit", aldus Murray. "Het strijden voor Groot-Brittannië zijn veruit de meest memorabele weken uit mijn carrière geweest en ik ben enorm trots dat ik dit nog een laatste keer mag doen."
Van de vier 'grote' tennissers van de generatie van Murray stopte eerder Roger Federer (inmiddels 42 jaar) al. Novak Djokovic (37) en Rafael Nadal (38) zijn nog wel actief.
Finales
Murray werd tijdens zijn carrière geplaagd door blessures en moest zich vorige maand kort voor de start van Wimbledon afmelden voor het enkelspel, omdat hij onvoldoende was hersteld van een operatie aan zijn rug. De Brit deed wel mee aan het dubbelspel, waarin hij met zijn broer Jamie direct verloor van de Australiërs Rinky Hijikata en John Peers.
In Parijs doet Murray, die in 2019 al een heupoperatie onderging, zowel mee aan het enkelspel als dubbelspel.
Naast zijn drie titels op grandslamtoernooien, verloor Murray ook veel finales. Tussen 2010 en 2016 stond hij vijf keer in de eindstrijd van de Australian Open en al die partijen verloor hij. Ook op Roland Garros, waar het olympische tennistoernooi wordt gehouden, Wimbledon en de US Open, verloor hij een keer een finale.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden