Tennisser Murray beëindigt na Spelen in Parijs loopbaan
PARIJS (ANP) - Tennisser Andy Murray beëindigt na de Olympische Spelen in Parijs zijn tennisloopbaan. Dat meldt de 37-jarige Schot op X. Murray is tweevoudig olympisch kampioen, in Londen (2012) en Rio de Janeiro (2016). Daarnaast won hij drie grandslamtoernooien: twee keer Wimbledon (2013 en 2016) en één keer de US Open (2012).
"Ik ben aangekomen in Parijs voor mijn laatste tennistoernooi ooit", aldus Murray. "Het strijden voor Groot-Brittannië zijn veruit de meest memorabele weken uit mijn carrière geweest en ik ben enorm trots dat ik dit nog een laatste keer mag doen."
Van de vier 'grote' tennissers van de generatie van Murray stopte eerder Roger Federer (inmiddels 42 jaar) al. Novak Djokovic (37) en Rafael Nadal (38) zijn nog wel actief.
Finales
Murray werd tijdens zijn carrière geplaagd door blessures en moest zich vorige maand kort voor de start van Wimbledon afmelden voor het enkelspel, omdat hij onvoldoende was hersteld van een operatie aan zijn rug. De Brit deed wel mee aan het dubbelspel, waarin hij met zijn broer Jamie direct verloor van de Australiërs Rinky Hijikata en John Peers.
In Parijs doet Murray, die in 2019 al een heupoperatie onderging, zowel mee aan het enkelspel als dubbelspel.
Naast zijn drie titels op grandslamtoernooien, verloor Murray ook veel finales. Tussen 2010 en 2016 stond hij vijf keer in de eindstrijd van de Australian Open en al die partijen verloor hij. Ook op Roland Garros, waar het olympische tennistoernooi wordt gehouden, Wimbledon en de US Open, verloor hij een keer een finale.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden