Tennisser Murray beëindigt na Spelen in Parijs loopbaan
PARIJS (ANP) - Tennisser Andy Murray beëindigt na de Olympische Spelen in Parijs zijn tennisloopbaan. Dat meldt de 37-jarige Schot op X. Murray is tweevoudig olympisch kampioen, in Londen (2012) en Rio de Janeiro (2016). Daarnaast won hij drie grandslamtoernooien: twee keer Wimbledon (2013 en 2016) en één keer de US Open (2012).
"Ik ben aangekomen in Parijs voor mijn laatste tennistoernooi ooit", aldus Murray. "Het strijden voor Groot-Brittannië zijn veruit de meest memorabele weken uit mijn carrière geweest en ik ben enorm trots dat ik dit nog een laatste keer mag doen."
Van de vier 'grote' tennissers van de generatie van Murray stopte eerder Roger Federer (inmiddels 42 jaar) al. Novak Djokovic (37) en Rafael Nadal (38) zijn nog wel actief.
Finales
Murray werd tijdens zijn carrière geplaagd door blessures en moest zich vorige maand kort voor de start van Wimbledon afmelden voor het enkelspel, omdat hij onvoldoende was hersteld van een operatie aan zijn rug. De Brit deed wel mee aan het dubbelspel, waarin hij met zijn broer Jamie direct verloor van de Australiërs Rinky Hijikata en John Peers.
In Parijs doet Murray, die in 2019 al een heupoperatie onderging, zowel mee aan het enkelspel als dubbelspel.
Naast zijn drie titels op grandslamtoernooien, verloor Murray ook veel finales. Tussen 2010 en 2016 stond hij vijf keer in de eindstrijd van de Australian Open en al die partijen verloor hij. Ook op Roland Garros, waar het olympische tennistoernooi wordt gehouden, Wimbledon en de US Open, verloor hij een keer een finale.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
3 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Emma Navarro heeft haar seizoen vroegtijdig beëindigd. De 25-jarige speelster, die op de US Open nog tot de kwartfinales reikte, heeft in een open brief op Instagram onthuld al drie jaar te worstelen met fysieke en mentale problemen.
5 uur geleden