Tennisser Monfils wel naar kwartfinales in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Franse tennisser Gaël Monfils heeft de kwartfinales bereikt op het ABN AMRO World Tennis Tournament. De Franse titelverdediger won in de tweede ronde in twee sets van zijn landgenoot Gilles Simon (6-4 6-1). Hij is de hoogstgeplaatste speler die nog actief is op het ATP-toernooi in Rotterdam.
Monfils moest de eer hooghouden in Rotterdam na de vroege uitschakeling van de als eerste geplaatste Daniil Medvedev woensdag en de aftocht van Stefanos Tsitsipas en David Goffin, de nummers 2 en 4 van de plaatsingslijst, donderdag. Monfils won het toernooi vorig jaar door Stan Wawrinka in de finale te verslaan.
De als derde geplaatste Fransman had het in de eerste set lang lastig tegen Simon, maar brak zijn landgenoot op 4-4 toch. Op zijn eigen opslag pakte hij de set. Monfils pakte meteen een break in de tweede set, maar Simon knokte zich terug. De tweede break van Monfils leek de beslissing te brengen. De Franse nummer 9 van de wereld stoomde door naar 5-1 en maakte het op zijn tweede matchpoint af.
Monfils treft in de kwartfinales de Brit Daniel Evans. De Engelse nummer 33 van de wereld had woensdag al in drie sets van Karen Chatsjanov uit Rusland gewonnen (4-6 6-3 6-4).
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
8 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
14 uur geleden