Tennisser Monfils wel naar kwartfinales in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Franse tennisser Gaël Monfils heeft de kwartfinales bereikt op het ABN AMRO World Tennis Tournament. De Franse titelverdediger won in de tweede ronde in twee sets van zijn landgenoot Gilles Simon (6-4 6-1). Hij is de hoogstgeplaatste speler die nog actief is op het ATP-toernooi in Rotterdam.
Monfils moest de eer hooghouden in Rotterdam na de vroege uitschakeling van de als eerste geplaatste Daniil Medvedev woensdag en de aftocht van Stefanos Tsitsipas en David Goffin, de nummers 2 en 4 van de plaatsingslijst, donderdag. Monfils won het toernooi vorig jaar door Stan Wawrinka in de finale te verslaan.
De als derde geplaatste Fransman had het in de eerste set lang lastig tegen Simon, maar brak zijn landgenoot op 4-4 toch. Op zijn eigen opslag pakte hij de set. Monfils pakte meteen een break in de tweede set, maar Simon knokte zich terug. De tweede break van Monfils leek de beslissing te brengen. De Franse nummer 9 van de wereld stoomde door naar 5-1 en maakte het op zijn tweede matchpoint af.
Monfils treft in de kwartfinales de Brit Daniel Evans. De Engelse nummer 33 van de wereld had woensdag al in drie sets van Karen Chatsjanov uit Rusland gewonnen (4-6 6-3 6-4).
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
12 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
12 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
16 uur geleden