Tennisser Monfils (38) oudste toernooiwinnaar in jaren
AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisser Gaël Monfils mag zich de oudste winnaar van een ATP-toernooi noemen sinds 1977. De Fransman veroverde in Auckland de titel door de Belg Zizou Bergs in twee sets (6-3 6-4) te verslaan. Monfils is 38 jaar en 4 maanden oud.
Hij passeerde Roger Federer die het ATP-toernooi van Basel won in 2019. De Zwitser was toen 38 jaar en 2 maanden oud. De oudste winnaar van een toernooi op het hoogste niveau blijft Ken Rosewall. De Australiër won in 1977 het toernooi van Hongkong op 43-jarige leeftijd.
Het was de dertiende ATP-titel voor Monfils die in 2005 in het Poolse Sopot zijn eerste toernooizege boekte. De nummer 52 van de wereld kreeg een staande ovatie nadat Bergs bij het eerste matchpoint de bal in het net had geslagen. "Leeftijd is maar een getal, we blijven hard werken", zei Monfils in het interview op de baan. "Ik raak de ballen nog goed. Hopelijk blijft dat nog even zo."
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
25 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden