Tennisser Monfils (38) oudste toernooiwinnaar in jaren
AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisser Gaël Monfils mag zich de oudste winnaar van een ATP-toernooi noemen sinds 1977. De Fransman veroverde in Auckland de titel door de Belg Zizou Bergs in twee sets (6-3 6-4) te verslaan. Monfils is 38 jaar en 4 maanden oud.
Hij passeerde Roger Federer die het ATP-toernooi van Basel won in 2019. De Zwitser was toen 38 jaar en 2 maanden oud. De oudste winnaar van een toernooi op het hoogste niveau blijft Ken Rosewall. De Australiër won in 1977 het toernooi van Hongkong op 43-jarige leeftijd.
Het was de dertiende ATP-titel voor Monfils die in 2005 in het Poolse Sopot zijn eerste toernooizege boekte. De nummer 52 van de wereld kreeg een staande ovatie nadat Bergs bij het eerste matchpoint de bal in het net had geslagen. "Leeftijd is maar een getal, we blijven hard werken", zei Monfils in het interview op de baan. "Ik raak de ballen nog goed. Hopelijk blijft dat nog even zo."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
23 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 dag geleden