Tennisser Middelkoop pakt dubbeltitel in Moskou
MOSKOU (ANP) - Tennisser Matwé Middelkoop heeft in Moskou zijn elfde ATP-titel in het dubbelspel veroverd. Met zijn Finse partner Harri Heliovaara zegevierde de 38-jarige Nederlander op het toernooi om de Kremlin Cup in Moskou. In de finale was het duo te sterk voor de Bosniër Tomislav Brkic en Nikola Cacic uit Servië. De beslissing viel in de spannende matchtiebreak, waarin Middelkoop en Heliovaara zich terug wisten te knokken van een 9-6-achterstand (7-5 4-6 11-9).
Middelkoop was eerder dit jaar met Marcelo Arevalo uit El Salvador de beste op het ATP-toernooi van Winston-Salem. Twee jaar geleden zegevierde de Brabander ook al in Moskou, toen met de Braziliaan Marcelo Demoliner aan zijn zijde.
Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer stonden in Antwerpen in de finale, maar het Nederlandse duo was kansloos tegen Fabrice Martin en Nicolas Mahut. De Fransen wonnen binnen 54 minuten met 6-0 6-1. Rojer (40) bleef zo op 29 ATP-titels staan, Koolhof (32) op zeven. Hij won eerder dit jaar in München met de Duitser Kevin Krawietz als dubbelpartner.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
8 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
15 uur geleden