
Tennisser Middelkoop pakt dubbeltitel in Moskou
MOSKOU (ANP) - Tennisser Matwé Middelkoop heeft in Moskou zijn elfde ATP-titel in het dubbelspel veroverd. Met zijn Finse partner Harri Heliovaara zegevierde de 38-jarige Nederlander op het toernooi om de Kremlin Cup in Moskou. In de finale was het duo te sterk voor de Bosniër Tomislav Brkic en Nikola Cacic uit Servië. De beslissing viel in de spannende matchtiebreak, waarin Middelkoop en Heliovaara zich terug wisten te knokken van een 9-6-achterstand (7-5 4-6 11-9).
Middelkoop was eerder dit jaar met Marcelo Arevalo uit El Salvador de beste op het ATP-toernooi van Winston-Salem. Twee jaar geleden zegevierde de Brabander ook al in Moskou, toen met de Braziliaan Marcelo Demoliner aan zijn zijde.
Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer stonden in Antwerpen in de finale, maar het Nederlandse duo was kansloos tegen Fabrice Martin en Nicolas Mahut. De Fransen wonnen binnen 54 minuten met 6-0 6-1. Rojer (40) bleef zo op 29 ATP-titels staan, Koolhof (32) op zeven. Hij won eerder dit jaar in München met de Duitser Kevin Krawietz als dubbelpartner.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De schaatsers beginnen aan de NK afstanden in Heerenveen, waar behalve de Nederlandse afstandstitels tickets voor de WK afstanden in maart in het Noorse Hamar zijn te verdienen. Op de eerste dag rijden de mannen de 5000 meter en de 500 meter. De vrouwen komen in actie op de 1500 meter.
2 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Niels Laros heeft bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin het Nederlands record op de 3000 meter verpulverd. De 19-jarige Brabander won de race in 7.29,49 en daarmee haalde hij bijna acht seconden af van de oude toptijd van 7.37,10, die zijn trainingsmaatje Stefan Nillessen afgelopen vrijdag in Karlsruhe had genoteerd.
8 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin haar beste tijd van het seizoen gelopen op de 400 meter. Ze won de A-finale in 50,76 seconden en met die tijd voert ze ook de wereldranglijst van dit jaar aan.
8 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Stefan Nillessen heeft enkele dagen na het verbeteren van het Nederlands record op de 3000 meter ook het Nederlands record op de Engelse mijl aangescherpt. De 22-jarige atleet uit Groesbeek liep bij indoorwedstrijden in het Franse Liévin een tijd van 3.52,70 op de 1609 meter. Hij was daarmee ruim sneller dan Noah Boaltus, die een jaar geleden in Boston het record op 3.54,28 had gezet.
8 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Lisa van Belle heeft brons gepakt op de afvalkoers bij de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder. De 21-jarige Zoetermeerse hield knap stand in een veld van twintig rensters, waarin telkens de achterste renster afviel in een sprintronde. Ze kon alleen niet op tegen de Ierse Lara Gillespie, die het goud won, en de Belgische Helene Hesters (zilver).
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft Max Verstappen een maand voor de eerste grand prix van dit jaar al gewaarschuwd. Hij gaat dit seizoen "zijn ellebogen gebruiken" in de strijd met de viervoudig wereldkampioen. "Ik moet hem laten zien dat ik hem niet zomaar mijn positie ga geven en ik moet ook slim zijn. Je moet een slimme coureur zijn om het tegen Max op te nemen", zei Norris op Silverstone, waar hij al de eerste rondjes reed in de McLaren die hem in 2025 nog groter succes moet geven.
10 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Baanwielrenner Yanne Dorenbos heeft op de EK in Heusden-Zolder het zilver veroverd op de puntenkoers. De 24-jarige Castricummer verzamelde 114 punten en moest alleen de onstuitbare Portugees Iúri Leitão voor zich dulden. De winnaar van het goud, die er vaak in zijn eentje vandoor ging, scoorde 157 punten. Het brons was voor de Belg Jasper De Buyst, die 106 punten haalde.
10 uur geleden