Tennisser Middelkoop (41) gaat nog zeker een jaar door
BREDA (ANP) - Tennisser Matwé Middelkoop gaat nog zeker een jaar door. De 41 jaar oude dubbelspecialist is afgezakt naar plek 80 op de wereldranglijst en heeft momenteel geen vaste dubbelpartner.
"Een slechter jaar dan 2023 kan ik niet hebben, dus de enige weg is naar boven", zei Middelkoop. Hij won dit jaar nog geen ATP-titel. Sinds 2016 pakte hij ieder jaar minimaal één titel op de ATP Tour. Middelkoop werd door captain Paul Haarhuis ook niet meer opgeroepen voor de Davis Cup.
Volgende week sluit Middelkoop zijn seizoen af in Metz, waar hij een koppel vormt met Jean-Julien Rojer, die mogelijk terugkomt op zijn besluit om begin volgend jaar te stoppen. De 43-jarige Rojer, drievoudig grandslamkampioen, overweegt om toch nog heel 2025 te gaan spelen.
Wesley Koolhof (35), momenteel de beste dubbelspeler van Nederland, stopt na dit seizoen. De voormalig Wimbledonkampioen doet volgende maand mee aan de ATP Finals en het eindtoernooi van de Davis Cup in Málaga. Koolhof beleefde zijn eerste successen met de zes jaar oudere Middelkoop.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
17 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden