Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Medvedev wint ATP-toernooi van Wenen

Tennisser Medvedev wint ATP-toernooi van Wenen

WENEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft het ATP-toernooi van Wenen op zijn naam geschreven. De 26-jarige Rus versloeg in de finale de Canadees Denis Shapovalov in drie sets: 4-6 6-3 6-2. Het is zijn tweede titel van dit seizoen en de vijftiende titel in totaal voor Medvedev.

Shapovalov, de nummer 19 van de wereldranglijst, begon goed in Wenen, Hij brak zijn tegenstander twee keer in de eerste set. Medvedev kon nog een break terugkomen, maar verloor de set met 6-4. Medvedev, momenteel de nummer 4 van de ATP-ranking, nam een break voorsprong in de tweede set. Shapovalov repareerde die achterstand, maar leverde daarna meteen weer zijn opslagbeurt in. Zijn tegenstander pakte daarna de set met 6-3.

Medvedev was de sterkste in de beslissende set. Met twee breaks liep hij uit naar 5-1. Hij kreeg vervolgens drie matchpoints op de service van Shapovalov, maar die wist zijn opslagbeurt toch te winnen. Op eigen service maakte de Rus het op zijn zevende matchpoint met een dropshot wel af.

ATP Finals

De Russische voormalig nummer 1 van de wereld heeft zich ook geplaatst voor de ATP Finals, tussen 13 en 20 november in Turijn. Eerder verzekerden Novak Djokovic, Stefanos Tsitsipas, de Spanjaarden Rafael Nadal en Carlos Alcaraz en de Noor Casper Ruud zich al van deelname aan het eindejaarstoernooi. De beste acht spelers van het jaar doen daaraan mee.

Medvedev was blij dat hij in de finale zijn beste tennis van deze week speelde. "Denis speelde ongelofelijk tennis tot aan 4-3 in de tweede set. Daarna zakte zijn niveau misschien 2 procent en het lukte me om daar gebruik van te maken", zei Medvedev. "Dat zijn ook de mooiste overwinningen, als je tegenstander sterker is, maar je vol blijft houden."

De Rus is tevreden over zijn spel en kijkt uit naar het toernooi van Parijs en naar de ATP Finals in Turijn. "Ik wil daar nog mijn beste tennis laten zien."

Meer uit Sport

Ajax-aanvaller Berghuis 'groot vraagteken' voor topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.

1 uur geleden
Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

2 uur geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

19 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

19 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

20 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

20 uur geleden
Volleyballer Ahyi zet WK met Oranje in een flow voort

PASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.

20 uur geleden