Tennisser Medvedev voegt oud-prof Simon toe aan team
MONTE CARLO (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev voegt oud-speler Gilles Simon als coach toe aan zijn team. Dat melden diverse Franse media. Het is de eerste trainersklus voor Simon sinds hij eind 2022 zelf stopte als speler.
De 39-jarige Fransman zal Gilles Cervara ondersteunen in het team van de huidige nummer 4 van de wereld. Cervara is al sinds 2017 de vaste coach van Medvedev. Samen beleefden ze al meerdere successen. Medvedev won zijn eerste grand slam in 2021 bij de US Open en was al eens nummer 1 van de wereld. Wel verloor hij drie finales bij de Australian Open.
Het is onduidelijk wanneer Simon, voormalige nummer 6 van de wereld, voor het eerst bij Medvedev in de spelersbox zit.
Medvedev en zijn nieuwe coach speelden zelf vier keer tegen elkaar. De Fransman won drie van die onderlinge duels, Medvedev pakte er één.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
2 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
4 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
22 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden