Tennisser Medvedev verdedigt titel in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev verdedigt volgend jaar zijn titel bij het ABN Amro Open in Ahoy. Hij heeft zijn deelname toegezegd aan toernooidirecteur Richard Krajicek.
Medvedev won in februari de vijftigste editie van het toernooi in Rotterdam door in de finale de Italiaan Jannik Sinner in drie sets te verslaan.
"We wilden heel graag de kampioen van de afgelopen editie halen, en zijn heel blij dat dat gelukt is, zeker gezien zijn zegereeks na Rotterdam. Hij staat ontzettend sterk te spelen. Daniil Medvedev is daarnaast dol op Nederland en wil graag zijn titel verdedigen", aldus Krajicek.
Meer topspelers
Medvedev won dit jaar tot nu toe vijf titels en staat op de tweede plaats van de wereldranglijst. "Hij werd al de 'King of Hardcourt' genoemd, maar ook op gravel heeft hij in Rome laten zien bij de absolute wereldtop te horen. Hij is voor mij ook zeker één van de favorieten voor Roland Garros. Het zou mij niet verbazen als hij later dit jaar weer nummer 1 van de wereld is", stelt Krajicek.
Het spelersveld zal in de komende maanden aangevuld worden. Krajicek wil weer meerdere topspelers naar Rotterdam halen. "De afgelopen editie heeft bewezen dat onze aanpak werkt. Het tennis was van ongelofelijk hoog niveau. De fans hebben iedere dag in iedere sessie een aansprekende topspeler in actie kunnen zien. Dat is ook voor komend jaar weer het doel."
Het toernooi staat volgend jaar van 10 tot en met 18 februari op de kalender.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
12 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
18 uur geleden