Tennisser Medvedev verdedigt titel in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev verdedigt volgend jaar zijn titel bij het ABN Amro Open in Ahoy. Hij heeft zijn deelname toegezegd aan toernooidirecteur Richard Krajicek.
Medvedev won in februari de vijftigste editie van het toernooi in Rotterdam door in de finale de Italiaan Jannik Sinner in drie sets te verslaan.
"We wilden heel graag de kampioen van de afgelopen editie halen, en zijn heel blij dat dat gelukt is, zeker gezien zijn zegereeks na Rotterdam. Hij staat ontzettend sterk te spelen. Daniil Medvedev is daarnaast dol op Nederland en wil graag zijn titel verdedigen", aldus Krajicek.
Meer topspelers
Medvedev won dit jaar tot nu toe vijf titels en staat op de tweede plaats van de wereldranglijst. "Hij werd al de 'King of Hardcourt' genoemd, maar ook op gravel heeft hij in Rome laten zien bij de absolute wereldtop te horen. Hij is voor mij ook zeker één van de favorieten voor Roland Garros. Het zou mij niet verbazen als hij later dit jaar weer nummer 1 van de wereld is", stelt Krajicek.
Het spelersveld zal in de komende maanden aangevuld worden. Krajicek wil weer meerdere topspelers naar Rotterdam halen. "De afgelopen editie heeft bewezen dat onze aanpak werkt. Het tennis was van ongelofelijk hoog niveau. De fans hebben iedere dag in iedere sessie een aansprekende topspeler in actie kunnen zien. Dat is ook voor komend jaar weer het doel."
Het toernooi staat volgend jaar van 10 tot en met 18 februari op de kalender.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
18 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
19 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
22 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
1 dag geleden