Tennisser Medvedev overtuigend winnaar masterstoernooi Toronto
TORONTO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft zijn favorietenrol voor de titel op het masterstoernooi van Toronto helemaal waargemaakt. De als eerste geplaatste Rus rekende relatief eenvoudig, binnen anderhalf uur, af met de Amerikaanse nummer 32 van de wereld Reilly Opelka: 6-4 6-3.
In de eerste set was Medvedev, de eerste die breakpoints moest toestaan, maar hij werkte ze alle drie weg. Bij het eerste breakpunt op de service van de 2,11 meter lange Amerikaan sloeg de nummer 2 van de wereld meteen toe.
In de tweede set bleef de Amerikaan met zijn harde services volharden in zijn alles-of-niets spel. Dat leverde hem soms fraaie punten op, maar daarbij maakte hij ook onnodige fouten. Medvedev speelde degelijk, haalde veel ogenschijnlijke winners van Opelka terug en maakte vrij weinig fouten.
Medvedev behaalde zondag zijn vierde titel van het seizoen. Hij won eerder met Rusland de ATP Cup en won solo de toernooien van Marseille en Mallorca. De verassende finalist Opelka bereikte de finale ten koste van de als derde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas, die hij een dag eerder in een lange driesetter versloeg.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
12 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden