Tennisser Medvedev overtuigend winnaar masterstoernooi Toronto
TORONTO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft zijn favorietenrol voor de titel op het masterstoernooi van Toronto helemaal waargemaakt. De als eerste geplaatste Rus rekende relatief eenvoudig, binnen anderhalf uur, af met de Amerikaanse nummer 32 van de wereld Reilly Opelka: 6-4 6-3.
In de eerste set was Medvedev, de eerste die breakpoints moest toestaan, maar hij werkte ze alle drie weg. Bij het eerste breakpunt op de service van de 2,11 meter lange Amerikaan sloeg de nummer 2 van de wereld meteen toe.
In de tweede set bleef de Amerikaan met zijn harde services volharden in zijn alles-of-niets spel. Dat leverde hem soms fraaie punten op, maar daarbij maakte hij ook onnodige fouten. Medvedev speelde degelijk, haalde veel ogenschijnlijke winners van Opelka terug en maakte vrij weinig fouten.
Medvedev behaalde zondag zijn vierde titel van het seizoen. Hij won eerder met Rusland de ATP Cup en won solo de toernooien van Marseille en Mallorca. De verassende finalist Opelka bereikte de finale ten koste van de als derde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas, die hij een dag eerder in een lange driesetter versloeg.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
19 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
21 uur geleden