Tennisser Medvedev onder indruk van comeback Van de Zandschulp
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp verloor op de US Open in vier sets van de als tweede geplaatste Daniil Medvedev. De Rus was onder de indruk van de 25-jarige Nederlander, die na zeven overwinningen en een verliespartij een einde zag komen aan zijn debuut op het Amerikaanse grand slam.
"Ten eerste is het verbazingwekkend dat hij van de kwalificaties tot in de kwartfinales is gekomen", zei Medvedev over zijn tegenstander. "Ik denk dat ik twee keer kwalificaties speelde op een grand slam en beide keren wist ik het hoofdtoernooi niet te bereiken. Daarnaast speelde hij ook nog heel zware partijen", zei de Rus over de zeven overwinningen van Van de Zandschulp op Flushing Meadows.
Medvedev won de eerst twee sets eenvoudig van de Nederlander. "Ik controleerde de wedstrijd. Toch was hij nog in staat om terug te komen. In de derde set ging hij minder ballen missen en speelde hij agressiever. In de vierde set kon het alle kanten op. Ik was blij met mijn spel, maar ik voelde me altijd onder druk staan. Op 6-5 was hij een beetje moe en kon ik het gelukkig zonder tiebreak afmaken. Hij haalde een heel hoog niveau in de derde en vierde set en als hij zo doorgaan komt hij in de top 30, top 50 minimaal."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.
15 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.
44 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.
5 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.
6 uur geleden