Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Medvedev boekt in Rome twintigste toernooizege

Tennisser Medvedev boekt in Rome twintigste toernooizege

ROME (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft het masterstoernooi van Rome gewonnen. De als derde geplaatste Medvedev was in de finale in twee sets te sterk voor de Deen Holger Rune: 7-5 7-5. De nummer 7 van de plaatsingslijst had eerder de Servische titelverdediger Novak Djokovic uitgeschakeld.

Medvedev benutte na ruim 1 uur en 40 minuten tennis op het Romeinse gravel zijn tweede matchpoint. Voor de tegenwoordig bebaarde Rus was het zijn twintigste toernooizege. Vijf daarvan behaalde hij dit jaar met zeges in Rotterdam, Doha. Dubai, Miami en nu dus Rome.

Medvedev begroette zijn eerste winst op een graveltoernooi met een glimlach. "Liefde zal het niet worden, maar na vandaag noem ik het wel vriendschap", omschreef hij zijn relatie met het gemalen baksteen.

Kwartfinales

De Russische tennisser zal na de toernooizege stijgen naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de nieuwe lijstaanvoerder Carlos Alcaraz. Djokovic zakt door zijn uitschakeling in de kwartfinales naar de derde plek. "Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik een masterstoernooi op gravel zou kunnen winnen, want meestal had ik een hekel aan de ondergrond", zei hij. "Ik voelde me er niet goed op en niets lukte."

Medvedev merkte in de aanloop naar Rome al dat het beter ging. "Hier voelde ik me tijdens de training al geweldig. Maar dan moet je het nog opnemen tegen de sterkste tegenstanders in de wereld. Ik ben heel blij dat me dat gelukt is en dat ik voor mezelf en iedereen heb bewezen dat ik daartoe in staat ben."

De Rus ziet voordelen aan zijn stijging op de wereldranglijst. "Ik denk dat het beter is om tweede te staan. Carlos en ik zullen elkaar niet kunnen tegenkomen voor de finale en er is een kans van 50 procent dat Novak niet aan mijn kant van het schema zit", zei Medvedev over het grandslamtoernooi in Parijs. "Maar dat gezegd hebbende, ik ben nog niet verder geraakt dan de kwartfinales op Roland Garros."

Meer uit Sport

Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

31 minuten geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

34 minuten geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

6 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

20 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

22 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

22 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

23 uur geleden