Tennisser Medvedev boekt in Rome twintigste toernooizege
ROME (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft het masterstoernooi van Rome gewonnen. De als derde geplaatste Medvedev was in de finale in twee sets te sterk voor de Deen Holger Rune: 7-5 7-5. De nummer 7 van de plaatsingslijst had eerder de Servische titelverdediger Novak Djokovic uitgeschakeld.
Medvedev benutte na ruim 1 uur en 40 minuten tennis op het Romeinse gravel zijn tweede matchpoint. Voor de tegenwoordig bebaarde Rus was het zijn twintigste toernooizege. Vijf daarvan behaalde hij dit jaar met zeges in Rotterdam, Doha. Dubai, Miami en nu dus Rome.
Medvedev begroette zijn eerste winst op een graveltoernooi met een glimlach. "Liefde zal het niet worden, maar na vandaag noem ik het wel vriendschap", omschreef hij zijn relatie met het gemalen baksteen.
Kwartfinales
De Russische tennisser zal na de toernooizege stijgen naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de nieuwe lijstaanvoerder Carlos Alcaraz. Djokovic zakt door zijn uitschakeling in de kwartfinales naar de derde plek. "Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik een masterstoernooi op gravel zou kunnen winnen, want meestal had ik een hekel aan de ondergrond", zei hij. "Ik voelde me er niet goed op en niets lukte."
Medvedev merkte in de aanloop naar Rome al dat het beter ging. "Hier voelde ik me tijdens de training al geweldig. Maar dan moet je het nog opnemen tegen de sterkste tegenstanders in de wereld. Ik ben heel blij dat me dat gelukt is en dat ik voor mezelf en iedereen heb bewezen dat ik daartoe in staat ben."
De Rus ziet voordelen aan zijn stijging op de wereldranglijst. "Ik denk dat het beter is om tweede te staan. Carlos en ik zullen elkaar niet kunnen tegenkomen voor de finale en er is een kans van 50 procent dat Novak niet aan mijn kant van het schema zit", zei Medvedev over het grandslamtoernooi in Parijs. "Maar dat gezegd hebbende, ik ben nog niet verder geraakt dan de kwartfinales op Roland Garros."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
9 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
3 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
3 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
20 uur geleden