Tennisser Medvedev boekt in Rome twintigste toernooizege
ROME (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft het masterstoernooi van Rome gewonnen. De als derde geplaatste Medvedev was in de finale in twee sets te sterk voor de Deen Holger Rune: 7-5 7-5. De nummer 7 van de plaatsingslijst had eerder de Servische titelverdediger Novak Djokovic uitgeschakeld.
Medvedev benutte na ruim 1 uur en 40 minuten tennis op het Romeinse gravel zijn tweede matchpoint. Voor de tegenwoordig bebaarde Rus was het zijn twintigste toernooizege. Vijf daarvan behaalde hij dit jaar met zeges in Rotterdam, Doha. Dubai, Miami en nu dus Rome.
Medvedev begroette zijn eerste winst op een graveltoernooi met een glimlach. "Liefde zal het niet worden, maar na vandaag noem ik het wel vriendschap", omschreef hij zijn relatie met het gemalen baksteen.
Kwartfinales
De Russische tennisser zal na de toernooizege stijgen naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de nieuwe lijstaanvoerder Carlos Alcaraz. Djokovic zakt door zijn uitschakeling in de kwartfinales naar de derde plek. "Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik een masterstoernooi op gravel zou kunnen winnen, want meestal had ik een hekel aan de ondergrond", zei hij. "Ik voelde me er niet goed op en niets lukte."
Medvedev merkte in de aanloop naar Rome al dat het beter ging. "Hier voelde ik me tijdens de training al geweldig. Maar dan moet je het nog opnemen tegen de sterkste tegenstanders in de wereld. Ik ben heel blij dat me dat gelukt is en dat ik voor mezelf en iedereen heb bewezen dat ik daartoe in staat ben."
De Rus ziet voordelen aan zijn stijging op de wereldranglijst. "Ik denk dat het beter is om tweede te staan. Carlos en ik zullen elkaar niet kunnen tegenkomen voor de finale en er is een kans van 50 procent dat Novak niet aan mijn kant van het schema zit", zei Medvedev over het grandslamtoernooi in Parijs. "Maar dat gezegd hebbende, ik ben nog niet verder geraakt dan de kwartfinales op Roland Garros."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
7 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
9 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
11 uur geleden