Tennisser Medvedev boekt in Rome twintigste toernooizege
ROME (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft het masterstoernooi van Rome gewonnen. De als derde geplaatste Medvedev was in de finale in twee sets te sterk voor de Deen Holger Rune: 7-5 7-5. De nummer 7 van de plaatsingslijst had eerder de Servische titelverdediger Novak Djokovic uitgeschakeld.
Medvedev benutte na ruim 1 uur en 40 minuten tennis op het Romeinse gravel zijn tweede matchpoint. Voor de tegenwoordig bebaarde Rus was het zijn twintigste toernooizege. Vijf daarvan behaalde hij dit jaar met zeges in Rotterdam, Doha. Dubai, Miami en nu dus Rome.
Medvedev begroette zijn eerste winst op een graveltoernooi met een glimlach. "Liefde zal het niet worden, maar na vandaag noem ik het wel vriendschap", omschreef hij zijn relatie met het gemalen baksteen.
Kwartfinales
De Russische tennisser zal na de toernooizege stijgen naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de nieuwe lijstaanvoerder Carlos Alcaraz. Djokovic zakt door zijn uitschakeling in de kwartfinales naar de derde plek. "Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik een masterstoernooi op gravel zou kunnen winnen, want meestal had ik een hekel aan de ondergrond", zei hij. "Ik voelde me er niet goed op en niets lukte."
Medvedev merkte in de aanloop naar Rome al dat het beter ging. "Hier voelde ik me tijdens de training al geweldig. Maar dan moet je het nog opnemen tegen de sterkste tegenstanders in de wereld. Ik ben heel blij dat me dat gelukt is en dat ik voor mezelf en iedereen heb bewezen dat ik daartoe in staat ben."
De Rus ziet voordelen aan zijn stijging op de wereldranglijst. "Ik denk dat het beter is om tweede te staan. Carlos en ik zullen elkaar niet kunnen tegenkomen voor de finale en er is een kans van 50 procent dat Novak niet aan mijn kant van het schema zit", zei Medvedev over het grandslamtoernooi in Parijs. "Maar dat gezegd hebbende, ik ben nog niet verder geraakt dan de kwartfinales op Roland Garros."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 dag geleden