Tennisser Kyrgios zal olympische selectie weigeren
MELBOURNE (ANP/RTR) - Nick Kyrgios zal Australië niet vertegenwoordigen op de Olympische Spelen van Parijs. De 28-jarige tennisser, door langdurig blessureleed ook aan de kant bij de Australian Open, vindt dat hij in het verleden slecht is behandeld door het Australisch olympisch comité.
Kyrgios zegde in 2016 af voor Rio nadat Kitty Chiller, chef de mission van de Australische delegatie, vooraf had gezegd dat zijn wangedrag op de baan hem weleens olympische deelname zou kunnen kosten.
"Ik garandeer jullie dat ik, mocht ik fit zijn, me niet beschikbaar stel voor de Spelen van Parijs", schrijft Kyrgios in zijn column in een aantal Australische kranten. "De manier waarop ik door het Australisch olympisch comité en voormalig chef de mission Kitty Chiller ben behandeld zal ik nooit vergeten. Om mij niet te selecteren was een schande. Ik was de nummer 13 van de wereld en had kans op een medaille."
Kyrgios heeft al heel lang problemen met blessures. Het afgelopen jaar kwam hij maar een keer op een toernooi in actie. Op de Australian Open debuteerde hij als interviewer op de baan en levert hij bijdragen aan Eurosport.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
20 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden