Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken

Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Tennisser Nick Kyrgios zegt dat zijn sterk verbeterd spel voortkomt uit de motivatie om de mensen die dicht bij hem staan trots te maken en zijn streven om het beeld dat het publiek van hem heeft te veranderen. De 27-jarige Australiër schakelde in de vierde ronde van de US Open titelverdediger en nummer 1 van de wereld Daniil Medvedev uit Rusland uit in vier sets.

"Ik had veel plezier en genoot van elk moment", zei Kyrgios over de partij. "Daar ben ik echt trots op. Het was een geweldige ervaring om de nummer 1 van de wereld te verslaan op Arthur Ashe, maar ik heb het niet te veel gevierd, want ik weet dat als ik nog negen keer tegen hem speel, hij waarschijnlijk het vaakst zal winnen."

Kyrgios is open over de mentale strijd die hij heeft geleverd in de afgelopen jaren. Hij is trots dat hij zich heeft teruggeknokt nadat hij op "duistere plekken" is geweest in de voorgaande jaren. "Het voelde alsof ik heel egoïstisch was toen ik mentale problemen had", zei hij. "Ik voelde me slecht en wilde niet spelen. Maar dan keek ik naar de mensen die dicht bij me staan en hoe erg ik ze liet zitten en dat wilde ik niet meer."

De Australiër besloot fysiek beter te worden. Hij bereikte dit jaar de finale van Wimbledon en won 26 van de laatste 31 partijen die hij speelde. "Ik heb het gevoel dat ik mensen nu trots maak. Er worden niet meer zo veel negatieve dingen over me gezegd", stelde hij tevreden vast. "Ik wilde het narratief ook veranderen. Ik voelde me ook altijd zo terneergeslagen, had altijd medelijden met mezelf. Dat wilde ik ook veranderen."

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

7 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

9 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

10 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

10 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

10 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

12 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

16 uur geleden