Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken

Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Tennisser Nick Kyrgios zegt dat zijn sterk verbeterd spel voortkomt uit de motivatie om de mensen die dicht bij hem staan trots te maken en zijn streven om het beeld dat het publiek van hem heeft te veranderen. De 27-jarige Australiër schakelde in de vierde ronde van de US Open titelverdediger en nummer 1 van de wereld Daniil Medvedev uit Rusland uit in vier sets.

"Ik had veel plezier en genoot van elk moment", zei Kyrgios over de partij. "Daar ben ik echt trots op. Het was een geweldige ervaring om de nummer 1 van de wereld te verslaan op Arthur Ashe, maar ik heb het niet te veel gevierd, want ik weet dat als ik nog negen keer tegen hem speel, hij waarschijnlijk het vaakst zal winnen."

Kyrgios is open over de mentale strijd die hij heeft geleverd in de afgelopen jaren. Hij is trots dat hij zich heeft teruggeknokt nadat hij op "duistere plekken" is geweest in de voorgaande jaren. "Het voelde alsof ik heel egoïstisch was toen ik mentale problemen had", zei hij. "Ik voelde me slecht en wilde niet spelen. Maar dan keek ik naar de mensen die dicht bij me staan en hoe erg ik ze liet zitten en dat wilde ik niet meer."

De Australiër besloot fysiek beter te worden. Hij bereikte dit jaar de finale van Wimbledon en won 26 van de laatste 31 partijen die hij speelde. "Ik heb het gevoel dat ik mensen nu trots maak. Er worden niet meer zo veel negatieve dingen over me gezegd", stelde hij tevreden vast. "Ik wilde het narratief ook veranderen. Ik voelde me ook altijd zo terneergeslagen, had altijd medelijden met mezelf. Dat wilde ik ook veranderen."

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

6 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

7 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

22 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

22 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden