Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Tennisser Nick Kyrgios zegt dat zijn sterk verbeterd spel voortkomt uit de motivatie om de mensen die dicht bij hem staan trots te maken en zijn streven om het beeld dat het publiek van hem heeft te veranderen. De 27-jarige Australiër schakelde in de vierde ronde van de US Open titelverdediger en nummer 1 van de wereld Daniil Medvedev uit Rusland uit in vier sets.
"Ik had veel plezier en genoot van elk moment", zei Kyrgios over de partij. "Daar ben ik echt trots op. Het was een geweldige ervaring om de nummer 1 van de wereld te verslaan op Arthur Ashe, maar ik heb het niet te veel gevierd, want ik weet dat als ik nog negen keer tegen hem speel, hij waarschijnlijk het vaakst zal winnen."
Kyrgios is open over de mentale strijd die hij heeft geleverd in de afgelopen jaren. Hij is trots dat hij zich heeft teruggeknokt nadat hij op "duistere plekken" is geweest in de voorgaande jaren. "Het voelde alsof ik heel egoïstisch was toen ik mentale problemen had", zei hij. "Ik voelde me slecht en wilde niet spelen. Maar dan keek ik naar de mensen die dicht bij me staan en hoe erg ik ze liet zitten en dat wilde ik niet meer."
De Australiër besloot fysiek beter te worden. Hij bereikte dit jaar de finale van Wimbledon en won 26 van de laatste 31 partijen die hij speelde. "Ik heb het gevoel dat ik mensen nu trots maak. Er worden niet meer zo veel negatieve dingen over me gezegd", stelde hij tevreden vast. "Ik wilde het narratief ook veranderen. Ik voelde me ook altijd zo terneergeslagen, had altijd medelijden met mezelf. Dat wilde ik ook veranderen."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
4 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
9 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
9 uur geleden