Tennisser Kyrgios wil mensen die dicht bij hem staan trots maken
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Tennisser Nick Kyrgios zegt dat zijn sterk verbeterd spel voortkomt uit de motivatie om de mensen die dicht bij hem staan trots te maken en zijn streven om het beeld dat het publiek van hem heeft te veranderen. De 27-jarige Australiër schakelde in de vierde ronde van de US Open titelverdediger en nummer 1 van de wereld Daniil Medvedev uit Rusland uit in vier sets.
"Ik had veel plezier en genoot van elk moment", zei Kyrgios over de partij. "Daar ben ik echt trots op. Het was een geweldige ervaring om de nummer 1 van de wereld te verslaan op Arthur Ashe, maar ik heb het niet te veel gevierd, want ik weet dat als ik nog negen keer tegen hem speel, hij waarschijnlijk het vaakst zal winnen."
Kyrgios is open over de mentale strijd die hij heeft geleverd in de afgelopen jaren. Hij is trots dat hij zich heeft teruggeknokt nadat hij op "duistere plekken" is geweest in de voorgaande jaren. "Het voelde alsof ik heel egoïstisch was toen ik mentale problemen had", zei hij. "Ik voelde me slecht en wilde niet spelen. Maar dan keek ik naar de mensen die dicht bij me staan en hoe erg ik ze liet zitten en dat wilde ik niet meer."
De Australiër besloot fysiek beter te worden. Hij bereikte dit jaar de finale van Wimbledon en won 26 van de laatste 31 partijen die hij speelde. "Ik heb het gevoel dat ik mensen nu trots maak. Er worden niet meer zo veel negatieve dingen over me gezegd", stelde hij tevreden vast. "Ik wilde het narratief ook veranderen. Ik voelde me ook altijd zo terneergeslagen, had altijd medelijden met mezelf. Dat wilde ik ook veranderen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
23 uur geleden