Tennisser Kyrgios vindt nieuwe motivatie en plant rentree
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios is van plan in december zijn rentree op de tennisbaan te maken. De 29-jarige voormalig finalist van Wimbledon wil meedoen aan de World Tennis League in Abu Dhabi (19-22 december) en in januari de Australian Open spelen, vertelde hij aan het Australische nieuwsplatform Code Sports. Kyrgios heeft door blessureleed de afgelopen twee jaar slechts één partij getennist op de ATP-tour.
Kyrgios hintte al vaker op een pensioen, maar zegt nu dat hij terugkeert met als grote doel het winnen van een grandslamtoernooi. "Dat zal iedereen die aan mij twijfelt de mond snoeren. Het is mijn diepste motivatie", aldus de Australiër, die in zijn carrière een reputatie heeft opgebouwd van een licht ontvlambare speler met uitbarstingen en plotselinge inzinkingen op de baan. "Ik ben geen slechte jongen. Ik val een beetje uit de toon in vergelijking met normale tennissers en daardoor ben ik gebrandmerkt."
Kyrgios won in zijn carrière zeven toernooien en bereikte in 2022 de finale van Wimbledon. "Ik heb vrijwel iedereen verslagen die boven me stond op de wereldranglijst, de finale van een grand slam gehaald, titels veroverd en geld verdiend, dus mijn enige doel is nu het winnen van een grand slam. Nu ook Rafael Nadal zijn afscheid heeft aangekondigd en Novak Djokovic al 37 is, denk ik dat het in onze sport meer open ligt dan ooit."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
5 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
10 uur geleden