Tennisser Kyrgios vindt nieuwe motivatie en plant rentree
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios is van plan in december zijn rentree op de tennisbaan te maken. De 29-jarige voormalig finalist van Wimbledon wil meedoen aan de World Tennis League in Abu Dhabi (19-22 december) en in januari de Australian Open spelen, vertelde hij aan het Australische nieuwsplatform Code Sports. Kyrgios heeft door blessureleed de afgelopen twee jaar slechts één partij getennist op de ATP-tour.
Kyrgios hintte al vaker op een pensioen, maar zegt nu dat hij terugkeert met als grote doel het winnen van een grandslamtoernooi. "Dat zal iedereen die aan mij twijfelt de mond snoeren. Het is mijn diepste motivatie", aldus de Australiër, die in zijn carrière een reputatie heeft opgebouwd van een licht ontvlambare speler met uitbarstingen en plotselinge inzinkingen op de baan. "Ik ben geen slechte jongen. Ik val een beetje uit de toon in vergelijking met normale tennissers en daardoor ben ik gebrandmerkt."
Kyrgios won in zijn carrière zeven toernooien en bereikte in 2022 de finale van Wimbledon. "Ik heb vrijwel iedereen verslagen die boven me stond op de wereldranglijst, de finale van een grand slam gehaald, titels veroverd en geld verdiend, dus mijn enige doel is nu het winnen van een grand slam. Nu ook Rafael Nadal zijn afscheid heeft aangekondigd en Novak Djokovic al 37 is, denk ik dat het in onze sport meer open ligt dan ooit."
Meer uit Sport
GRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
19 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
21 uur geleden