
Tennisser Kyrgios slaat Laver Cup over voor tijd met familie
LONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios doet dit jaar niet mee aan de Laver Cup. De nummer 63 van de wereld zegt tijd met zijn familie te willen doorbrengen. De verliezend finalist van Wimbledon dit jaar - Novak Djokovic was te sterk - deed in de voorgaande vier edities wel mee bij Team Wereld tegen Team Europa.
Teamcaptain John McEnroe heeft de Canadees Félix Auger-Aliassime, de Amerikaan Taylor Fritz en Diego Schwartzman uit Argentinië wel in zijn selectie voor de confrontatie met Team Europa in Londen in september. Bij de tegenstander, onder leiding van Björn Borg, maken Rafael Nadal, Novak Djokovic, Andy Murray en Roger Federer hun opwachting.
Team Europa won de eerste vier edities van het toernooi waarin de Europese tennissers het opnemen tegen tennissers uit de andere werelddelen. De Laver Cup wordt dit jaar gespeeld in de O2 Arena in Londen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.
53 minuten geledenSOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.
4 uur geledenATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."
10 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR) - Viervoudig grandslamkampioene Naomi Osaka is weer een stap dichter bij haar eerste tennistitel in vierenhalf jaar. De 27-jarige Japanse versloeg de Oekraïense Elina Svitolina in Montreal (6-2 6-2) en is doorgedrongen tot de halve finales. Osaka behoort voor het eerst sinds 2022 tot de laatste vier van een WTA 1000-toernooi.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.
1 dag geleden