Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Kyrgios is Medvedev de baas in Montreal

Tennisser Kyrgios is Medvedev de baas in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios heeft bij het masterstoernooi in Montreal de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev uitgeschakeld. De 27-jarige Australiër won in drie sets van de nummer 1 van de wereld: 6-7 (2) 6-4 6-2.

Kyrgios won vorige week het toernooi van Washington. Dat was zijn eerste toernooi sinds hij in juli de finale van Wimbledon verloor van Novak Djokovic.

Medvedev was de titelverdediger op het masterstoernooi. Vorig jaar pakte de Rus de titel in Canada door de Amerikaan Reilly Opelka in de finale te verslaan.

Los Cabos

Medvedev won vorige week zijn eerste titel van 2022 in Los Cabos in Mexico. In Montreal had hij een bye in de eerste ronde en trof met de Australiër een sterke tegenstander in de tweede ronde. De Rus won de eerste set nog wel in de tiebreak, maar raakte meteen in de tweede zijn opslagbeurt kwijt. Die achterstand kon hij niet meer goedmaken.

In de derde set ging het gelijk op en kreeg Medvedev meteen kansen op een break. Kyrgios overleefde die en won op 2-2 vervolgens vier games op rij.

"Dit is de vierde keer dat we tegen elkaar spelen en ik was al succesvol tegen hem in het verleden", zei de Australiër. "Maar hij had ook al eens van mij gewonnen. Ik heb het gevoel dat we elkaars spel goed kennen. Ik ben niet het soort speler dat naar de ranking kijkt als hij aan een wedstrijd begint, het gaat er gewoon om tegen wie ik speel en wat voor ballen ze me geven."

Plan

Kyrgios had een goed plan hoe hij tegen de Rus wilde spelen. "Ik had voor ogen hoe ik ging spelen, veel serve-and-volley en agressief spel van achteruit. Ik heb dat beter uitgevoerd dan hij, daar komt het uiteindelijk op neer. Hij won de eerste set, maar ik merkte dat ik ook mogelijkheden had. Ik hoop dat ik deze vorm kan vasthouden."

Eerder op de dag werd de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz al uitgeschakeld en ook voor de Griek Stefanos Tsitsipas, de nummer 3 van de plaatsingslijst, zit het toernooi erop. Tsitsipas moest met 7-5 7-6 (4) zijn meerdere erkennen in de Britse qualifier Jack Draper. In de tweede set stond Tsitsipas nog met 3-1 voor.

De als vierde geplaatste Casper Ruud is nu de hoogstgeplaatste speler die nog in het toernooi zit. Novak Djokovic en Rafael Nadal doen beiden niet mee in Montreal.

Meer uit Sport

De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

19 minuten geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

20 minuten geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

1 uur geleden
Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

2 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

5 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

8 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

14 uur geleden