Tennisser Kyrgios is Medvedev de baas in Montreal
MONTREAL (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios heeft bij het masterstoernooi in Montreal de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev uitgeschakeld. De 27-jarige Australiër won in drie sets van de nummer 1 van de wereld: 6-7 (2) 6-4 6-2.
Kyrgios won vorige week het toernooi van Washington. Dat was zijn eerste toernooi sinds hij in juli de finale van Wimbledon verloor van Novak Djokovic.
Medvedev was de titelverdediger op het masterstoernooi. Vorig jaar pakte de Rus de titel in Canada door de Amerikaan Reilly Opelka in de finale te verslaan.
Los Cabos
Medvedev won vorige week zijn eerste titel van 2022 in Los Cabos in Mexico. In Montreal had hij een bye in de eerste ronde en trof met de Australiër een sterke tegenstander in de tweede ronde. De Rus won de eerste set nog wel in de tiebreak, maar raakte meteen in de tweede zijn opslagbeurt kwijt. Die achterstand kon hij niet meer goedmaken.
In de derde set ging het gelijk op en kreeg Medvedev meteen kansen op een break. Kyrgios overleefde die en won op 2-2 vervolgens vier games op rij.
"Dit is de vierde keer dat we tegen elkaar spelen en ik was al succesvol tegen hem in het verleden", zei de Australiër. "Maar hij had ook al eens van mij gewonnen. Ik heb het gevoel dat we elkaars spel goed kennen. Ik ben niet het soort speler dat naar de ranking kijkt als hij aan een wedstrijd begint, het gaat er gewoon om tegen wie ik speel en wat voor ballen ze me geven."
Plan
Kyrgios had een goed plan hoe hij tegen de Rus wilde spelen. "Ik had voor ogen hoe ik ging spelen, veel serve-and-volley en agressief spel van achteruit. Ik heb dat beter uitgevoerd dan hij, daar komt het uiteindelijk op neer. Hij won de eerste set, maar ik merkte dat ik ook mogelijkheden had. Ik hoop dat ik deze vorm kan vasthouden."
Eerder op de dag werd de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz al uitgeschakeld en ook voor de Griek Stefanos Tsitsipas, de nummer 3 van de plaatsingslijst, zit het toernooi erop. Tsitsipas moest met 7-5 7-6 (4) zijn meerdere erkennen in de Britse qualifier Jack Draper. In de tweede set stond Tsitsipas nog met 3-1 voor.
De als vierde geplaatste Casper Ruud is nu de hoogstgeplaatste speler die nog in het toernooi zit. Novak Djokovic en Rafael Nadal doen beiden niet mee in Montreal.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
9 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
10 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
10 uur geleden