Tennisser Kyrgios gaat slachtoffers bosbranden helpen
SYDNEY (ANP) - Nick Kyrgios komt in actie voor de slachtoffers van de bosbranden die al enige tijd in Australië aan de gang zijn. De Australische tennisser gaat onder meer 200 Australische dollars (125 euro) per ace, geslagen tijdens de toernooien in de Australische zomer, doneren.
De nummer 30 van de wereld, ook wel bestempeld als de 'bad boy' van het circuit, wil meer doen om zijn getroffen landgenoten hulp te bieden. Op nieuwjaarsdag riep hij tennisbond Tennis Australia en de Australian Open al op tot het spelen van een demonstratiewedstrijd, met als doel het ophalen van zoveel mogelijk geld.
De 24-jarige Kyrgios begint zijn seizoen tijdens de ATP Cup, een nieuw landentoernooi in drie Australische steden. Op 20 januari doet hij mee aan de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Meer deelnemers
Kort na het wereldkundig maken van het idee besloten veel andere Australische tennissers zich aan te sluiten bij het initiatief van Kyrgios, waaronder Alex de Minaur. "Ik vind dit een leuke actie en ik ga 250 Australische dollar per ace overmaken, al denk ik niet dat ik zoveel aces als jij zal gaan slaan", schreef De Minaur, de mondiale nummer 18.
John Millman en dubbelspecialist John Peers sloten zich ook aan. Zij maken ieder 100 euro per ace over aan het goede doel. Bij de vrouwen steunde Sam Stosur het initiatief. De winnares van de US Open in 2011 doet net als Kyrgios voor 200 dollar per winnende opslag mee.
1500 aces
De organisatie van de ATP Cup, die op het punt van beginnen staat, doet eveneens mee. Alle aces die geslagen worden tijdens het tiendaagse evenement in drie Australische steden leveren 100 dollar op. De ATP Cup verwacht meer dan 1500 aces.
Australië wordt al maanden geteisterd door bosbranden. Alleen al in de deelstaat Nieuw-Zuid-Wales is een gebied dat anderhalf keer zo groot is als België afgebrand. Honderden huizen zijn al in vlammen opgegaan.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
26 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden