Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Koolhof wint Roland Garros in gemengd dubbel

Tennisser Koolhof wint Roland Garros in gemengd dubbel

PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft met zijn Japanse dubbelpartner Ena Shibahara de finale van het gemengd dubbelspel gewonnen op Roland Garros. Het is voor Koolhof zijn eerste grandslamtitel. In de finale waren Koolhof en Shibahara te sterk voor de Noorse Ulrikke Eikeri en Joran Vliegen uit België. Het werd op het Court Philippe-Chatrier 7-6 (5) 6-2 voor Koolhof en Shibahara.

De twee speelden op Roland Garros pas voor het eerst samen, benadrukte Shihabara na de finale. "Ik ben dankbaar voor het feit dat Wesley me heeft gevraagd om samen te spelen. Het was heel leuk", zei de Japanse. "Toen ik voor het eerst begon met tennissen, speelden we met ons gezin van vijf vaak een gemengd dubbel. Het is daarom heel speciaal voor mij om juist het gemengd dubbel te winnen op een grand slam. Een droom is deze week uitgekomen."

Koolhof kreeg na de finale als laatste het woord. "Het is altijd fijn om de laatste spreker te zijn, want dan is alles al gezegd", zei de 33-jarige Nederlander lachend. "Ik wil je bedanken voor het feit dat je 'ja' zei op mijn verzoek", richtte hij zich tot Shibahara. "Ik vond het leuk om samen te spelen. Hopelijk kunnen we dat in de toekomst vaker doen. Je doet geweldig werk. Ga vooral zo door."

In het gemengd dubbelspel zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Het onderdeel wordt alleen gespeeld op de grand slams en de Olympische Spelen. Jean-Julien Rojer, de dubbelspecialist uit het Nederlandse Daviscup-team, pakte in 2014 in Parijs de titel in het gemengd dubbel met de Duitse Anna-Lena Grönefeld.

Eerder deze week bleef Koolhof met zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski in het dubbelspeltoernooi bij de mannen steken in de kwartfinales. Koolhof en Skupski wonnen dit seizoen al vier toernooien.

Meer uit Sport

Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

1 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

1 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

6 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

7 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

7 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

9 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

10 uur geleden