Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Koolhof wint Roland Garros in gemengd dubbel

Tennisser Koolhof wint Roland Garros in gemengd dubbel

PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft met zijn Japanse dubbelpartner Ena Shibahara de finale van het gemengd dubbelspel gewonnen op Roland Garros. Het is voor Koolhof zijn eerste grandslamtitel. In de finale waren Koolhof en Shibahara te sterk voor de Noorse Ulrikke Eikeri en Joran Vliegen uit België. Het werd op het Court Philippe-Chatrier 7-6 (5) 6-2 voor Koolhof en Shibahara.

De twee speelden op Roland Garros pas voor het eerst samen, benadrukte Shihabara na de finale. "Ik ben dankbaar voor het feit dat Wesley me heeft gevraagd om samen te spelen. Het was heel leuk", zei de Japanse. "Toen ik voor het eerst begon met tennissen, speelden we met ons gezin van vijf vaak een gemengd dubbel. Het is daarom heel speciaal voor mij om juist het gemengd dubbel te winnen op een grand slam. Een droom is deze week uitgekomen."

Koolhof kreeg na de finale als laatste het woord. "Het is altijd fijn om de laatste spreker te zijn, want dan is alles al gezegd", zei de 33-jarige Nederlander lachend. "Ik wil je bedanken voor het feit dat je 'ja' zei op mijn verzoek", richtte hij zich tot Shibahara. "Ik vond het leuk om samen te spelen. Hopelijk kunnen we dat in de toekomst vaker doen. Je doet geweldig werk. Ga vooral zo door."

In het gemengd dubbelspel zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Het onderdeel wordt alleen gespeeld op de grand slams en de Olympische Spelen. Jean-Julien Rojer, de dubbelspecialist uit het Nederlandse Daviscup-team, pakte in 2014 in Parijs de titel in het gemengd dubbel met de Duitse Anna-Lena Grönefeld.

Eerder deze week bleef Koolhof met zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski in het dubbelspeltoernooi bij de mannen steken in de kwartfinales. Koolhof en Skupski wonnen dit seizoen al vier toernooien.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

18 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

18 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 dag geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden