Tennisser Koolhof wint Roland Garros in gemengd dubbel
PARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft met zijn Japanse dubbelpartner Ena Shibahara de finale van het gemengd dubbelspel gewonnen op Roland Garros. Het is voor Koolhof zijn eerste grandslamtitel. In de finale waren Koolhof en Shibahara te sterk voor de Noorse Ulrikke Eikeri en Joran Vliegen uit België. Het werd op het Court Philippe-Chatrier 7-6 (5) 6-2 voor Koolhof en Shibahara.
De twee speelden op Roland Garros pas voor het eerst samen, benadrukte Shihabara na de finale. "Ik ben dankbaar voor het feit dat Wesley me heeft gevraagd om samen te spelen. Het was heel leuk", zei de Japanse. "Toen ik voor het eerst begon met tennissen, speelden we met ons gezin van vijf vaak een gemengd dubbel. Het is daarom heel speciaal voor mij om juist het gemengd dubbel te winnen op een grand slam. Een droom is deze week uitgekomen."
Koolhof kreeg na de finale als laatste het woord. "Het is altijd fijn om de laatste spreker te zijn, want dan is alles al gezegd", zei de 33-jarige Nederlander lachend. "Ik wil je bedanken voor het feit dat je 'ja' zei op mijn verzoek", richtte hij zich tot Shibahara. "Ik vond het leuk om samen te spelen. Hopelijk kunnen we dat in de toekomst vaker doen. Je doet geweldig werk. Ga vooral zo door."
In het gemengd dubbelspel zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Het onderdeel wordt alleen gespeeld op de grand slams en de Olympische Spelen. Jean-Julien Rojer, de dubbelspecialist uit het Nederlandse Daviscup-team, pakte in 2014 in Parijs de titel in het gemengd dubbel met de Duitse Anna-Lena Grönefeld.
Eerder deze week bleef Koolhof met zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski in het dubbelspeltoernooi bij de mannen steken in de kwartfinales. Koolhof en Skupski wonnen dit seizoen al vier toernooien.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
16 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
22 uur geleden