Tennisser Koolhof verovert eerste titel van afscheidsjaar
AUCKLAND (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft op het ATP-toernooi van Auckland zijn eerste dubbelspeltitel van 2024 veroverd. De dubbelspecialist, die zijn zeventiende eindzege in totaal boekte, is bezig aan zijn laatste jaar als professional. De Nederlandse dubbelspecialist vormt tijdens zijn afscheidsjaar een koppel met de Kroaat Nikola Mektic.
Koolhof en Mektic waren in Nieuw-Zeeland in de finale met 6-3 6-7 (5) 10-7 te sterk voor Marcel Granollers uit Spanje en de Argentijn Horacio Zeballos. Dat duo was als eerste geplaatst.
"Het winnen van Wimbledon was een soort afvinkmomentje. Daarvoor tennis je: om een grand slam te winnen. Ik heb veel bereikt wat ik wilde bereiken en heb er wel vrede mee. Komend seizoen ga ik nog één keer knallen, met onder meer de Olympische Spelen en de Daviscup", liet de 34-jarige Koolhof eind november optekenen.
Komende week doet Koolhof mee aan de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
53 minuten geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
7 uur geleden