Tennisser Koolhof pakt dubbeltitel in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft het eerste tennistoernooi van 2022 gewonnen. De 32-jarige dubbelspecialist schreef samen met de Brit Neal Skupski het toernooi van Melbourne op zijn naam. Koolhof en Skupski waren in de finale met 6-4 6-4 te sterk voor de Kazach Aleksandr Nedovyesov en Aisam-Ul-Haq Qureshi uit Pakistan.
Voor Koolhof, de nummer 21 van de wereld, is het de achtste titel uit zijn loopbaan. Hij pakte al twee keer eerder een titel in het Australische hardcourtseizoen. Vijf jaar geleden was hij met Matwé Middelkoop de beste in Sydney, in 2019 zegevierde hij met de Nieuw-Zeelander Marcus Daniell in Brisbane.
Koolhof en Skupski vormen pas sinds dit jaar een koppel. Koolhof maakte eind vorig jaar een einde aan de samenwerking met Jean-Julien Rojer.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
16 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
4 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
5 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
7 uur geleden