Tennisser Koolhof opent ATP-toernooi Rotterdam met zege in dubbel
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof heeft met zijn Britse dubbelpartner Neal Skupski de eerste partij van het ABN AMRO World Tennis Tournament gewonnen. Het duo verloor in Ahoy de eerste set tegen de Russen Andrej Roeblev en Karen Chatsjanov, maar won alsnog via de supertiebreak: 5-7 7-5 10-7. De partij duurde ruim 1,5 uur.
Koolhof en Skupski beleefden vorige maand met winst van de ATP-toernooien van Melbourne en Adelaide een bijzonder succesvolle start van hun samenwerking. Op de Australian Open bleven ze steken in de kwartfinales.
Koolhof en Skupski zijn in Ahoy als vierde geplaatst. Roeblev is de titelverdediger in het enkelspel op het Nederlandse ATP-toernooi. Bij iedere sessie in Ahoy zijn maximaal 1250 toeschouwers welkom vanwege de coronamaatregelen.
Griekspoor
Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp werden in de eerste ronde van het dubbelspel uitgeschakeld. Het Nederlandse duo was niet opgewassen tegen de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris en de Duitser Tim Puetz: 6-3 7-6 (3).
In het enkelspel won de Amerikaan Mackenzie McDonald van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili: 6-3 6-2. De Australiër Alex de Minaur was in twee sets te sterk voor de Belg David Goffin: 6-0 6-3.
Van de Zandschulp en Griekspoor komen dinsdag in actie in de eerste ronde van het enkelspel. Griekspoor, de nummer 62 van de wereld, opent de dag om 11.00 uur tegen de Rus Aslan Karatsev. Van de Zandschulp, 51e op de mondiale ranking, sluit het programma op het centercourt dinsdagavond af tegen de Spaanse qualifier Bernabé Zapata Miralles. Het publiek moet na de eerste avondpartij Ahoy verlaten.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
23 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden