Tennisser Koolhof nummer 1 jaarwereldranglijst dubbelspel
BARCELONA (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is in het dubbelspel de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst die wordt gebaseerd op de prestaties van dit jaar. In de zogenoemde 'Doubles Race' nam hij met zijn Britse partner Neal Skupski de koppositie over van de Australiërs Nick Kyrgios en Thanasi Kokkinakis, die begin dit jaar de dubbeltitel pakten op de Australian Open.
De 33-jarige Koolhof is bezig aan een sterk seizoen. Hij won dit jaar al drie toernooien, in Melbourne, Adelaide en Doha. Afgelopen weekend verloor hij de eindstrijd in Barcelona.
Koolhof en Skupski vormen pas sinds dit jaar een koppel. Omdat de resultaten van Koolhof eind vorig jaar tegenvielen, staat hij op de reguliere wereldranglijst 15e.
De jaarranglijst bepaalt welke teams zich plaatsen voor de ATP Finals, het eindejaarstoernooi voor de acht beste koppels.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
12 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
14 uur geleden