Tennisser Koolhof gaat voor dubbeltitel op ATP Finals
LONDEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof kan in Londen met zijn Kroatische dubbelpartner Nikola Mektic de titel pakken op de ATP Finals. Het duo staat vanaf 16.30 uur op het hardcourt in de O2 Arena in de finale tegenover de Oostenrijker Jürgen Melzer en Edouard Roger-Vasselin uit Frankrijk. Koolhof en Mektic spelen voor het laatst samen.
De 31-jarige Gelderlander kreeg kort voor het eindejaarstoernooi van Mektic te horen dat de Kroaat in 2021 gaat spelen met zijn landgenoot Mate Pavic. Koolhof vond een nieuwe dubbelpartner in de 38-jarige Pool Lukasz Kubot. Koolhof en Mektic, die eerder dit jaar de finale van de US Open haalden, kunnen hun samenwerking afsluiten met winst van de ATP Finals.
De eindstrijd in het enkelspel gaat tussen Dominic Thiem en Daniil Medvedev. De Oostenrijkse winnaar van de US Open versloeg de Serviër Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales in een zenuwslopende partij. Medvedev rekende af met Rafael Nadal, de Spaanse nummer 2 van de wereld die nog altijd wacht op zijn eerste eindzege op de ATP Finals. Thiem en Medvedev wonnen de seizoensfinale ook nog nooit.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
10 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
15 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
17 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
20 uur geleden