Tennisser Koolhof gaat voor dubbeltitel op ATP Finals
LONDEN (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof kan in Londen met zijn Kroatische dubbelpartner Nikola Mektic de titel pakken op de ATP Finals. Het duo staat vanaf 16.30 uur op het hardcourt in de O2 Arena in de finale tegenover de Oostenrijker Jürgen Melzer en Edouard Roger-Vasselin uit Frankrijk. Koolhof en Mektic spelen voor het laatst samen.
De 31-jarige Gelderlander kreeg kort voor het eindejaarstoernooi van Mektic te horen dat de Kroaat in 2021 gaat spelen met zijn landgenoot Mate Pavic. Koolhof vond een nieuwe dubbelpartner in de 38-jarige Pool Lukasz Kubot. Koolhof en Mektic, die eerder dit jaar de finale van de US Open haalden, kunnen hun samenwerking afsluiten met winst van de ATP Finals.
De eindstrijd in het enkelspel gaat tussen Dominic Thiem en Daniil Medvedev. De Oostenrijkse winnaar van de US Open versloeg de Serviër Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales in een zenuwslopende partij. Medvedev rekende af met Rafael Nadal, de Spaanse nummer 2 van de wereld die nog altijd wacht op zijn eerste eindzege op de ATP Finals. Thiem en Medvedev wonnen de seizoensfinale ook nog nooit.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
10 uur geleden