Tennisser Kohlschreiber kondigt afscheid aan
ROEHAMPTON (ANP/DPA) - Tennisser Philipp Kohlschreiber heeft zijn afscheid aangekondigd. De Duitse tennisser beëindigt zijn lange loopbaan uiterlijk op Wimbledon. Mogelijk staat het einde van zijn loopbaan al eerder voor de deur: Kohlschreiber moet zich namelijk nog plaatsen voor het hoofdtoernooi van het grandslamtoernooi in Londen.
Maandag won hij de eerste kwalificatieronde door Grégoire Barrère uit Frankrijk in twee sets (6-2 6-2) te verslaan. Om het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken moet Kohlschreiber, die de 230e plek op de wereldranglijst bezet, drie wedstrijden winnen. Wimbledon start op 27 juni. "Ik ben blij dat ik hier nog een wedstrijd heb en misschien haal ik het hoofdtoernooi", zei Kohlschreiber. "Ik zal proberen van elke wedstrijd te genieten. Misschien duurt de laatste adem bijzonder lang, we zullen zien."
Kohlschreiber won tijdens zijn loopbaan acht toernooien, waaronder drie titels op het gravel van München en één keer op gras in Halle. In 2012 bereikte hij de kwartfinales op Wimbledon. In dat jaar stond hij op de 16e plek van de wereldranglijst. "Het was een geweldige en prachtige carrière. Het was een lange reis en ik heb fantastische herinneringen", zegt hij, vooruitblikkend op zijn afscheid.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
59 minuten geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
5 uur geleden