Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Kohlschreiber kondigt afscheid aan

Tennisser Kohlschreiber kondigt afscheid aan

ROEHAMPTON (ANP/DPA) - Tennisser Philipp Kohlschreiber heeft zijn afscheid aangekondigd. De Duitse tennisser beëindigt zijn lange loopbaan uiterlijk op Wimbledon. Mogelijk staat het einde van zijn loopbaan al eerder voor de deur: Kohlschreiber moet zich namelijk nog plaatsen voor het hoofdtoernooi van het grandslamtoernooi in Londen.

Maandag won hij de eerste kwalificatieronde door Grégoire Barrère uit Frankrijk in twee sets (6-2 6-2) te verslaan. Om het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken moet Kohlschreiber, die de 230e plek op de wereldranglijst bezet, drie wedstrijden winnen. Wimbledon start op 27 juni. "Ik ben blij dat ik hier nog een wedstrijd heb en misschien haal ik het hoofdtoernooi", zei Kohlschreiber. "Ik zal proberen van elke wedstrijd te genieten. Misschien duurt de laatste adem bijzonder lang, we zullen zien."

Kohlschreiber won tijdens zijn loopbaan acht toernooien, waaronder drie titels op het gravel van München en één keer op gras in Halle. In 2012 bereikte hij de kwartfinales op Wimbledon. In dat jaar stond hij op de 16e plek van de wereldranglijst. "Het was een geweldige en prachtige carrière. Het was een lange reis en ik heb fantastische herinneringen", zegt hij, vooruitblikkend op zijn afscheid.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

8 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

8 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

8 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

10 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

10 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

12 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

12 uur geleden