Tennisser Karatsev pakt in Dubai zijn eerste ATP-titel
DUBAI (ANP) - De Russische tennisser Aslan Karatsev heeft zijn goede start van het seizoen bekroond met zijn eerste ATP-titel. De nummer 42 van de wereld pakte de titel in Dubai door in de finale de Zuid-Afrikaanse qualifier Lloyd Harris met 6-3 6-2 te verslaan.
Na ruim vijf kwartier verzilverde Karatsev, toegelaten op basis van een wildcard, zijn eerste wedstrijdpunt met een smash vanuit het achterveld.
De 27-jarige Karatsev baarde vorige maand opzien door op de Australian Open door te dringen tot de halve finales. Hij maakte in Melbourne zijn debuut op een grandslamtoernooi.
Mondiale top 30
Karatsev is de opvolger van Novak Djokovic, die dit jaar niet meedeed in Dubai. Roger Federer gaf na zijn terugkeer in Doha de voorkeur aan een trainingsperiode en Rafael Nadal legde het aanbod van een wildcard naast zich neer.
Door zijn zege maakt Karatsev vanaf maandag deel uit van de mondiale top 30.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
19 minuten geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
25 minuten geledenLAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geleden