Tennisser Karatsev pakt in Dubai zijn eerste ATP-titel
DUBAI (ANP) - De Russische tennisser Aslan Karatsev heeft zijn goede start van het seizoen bekroond met zijn eerste ATP-titel. De nummer 42 van de wereld pakte de titel in Dubai door in de finale de Zuid-Afrikaanse qualifier Lloyd Harris met 6-3 6-2 te verslaan.
Na ruim vijf kwartier verzilverde Karatsev, toegelaten op basis van een wildcard, zijn eerste wedstrijdpunt met een smash vanuit het achterveld.
De 27-jarige Karatsev baarde vorige maand opzien door op de Australian Open door te dringen tot de halve finales. Hij maakte in Melbourne zijn debuut op een grandslamtoernooi.
Mondiale top 30
Karatsev is de opvolger van Novak Djokovic, die dit jaar niet meedeed in Dubai. Roger Federer gaf na zijn terugkeer in Doha de voorkeur aan een trainingsperiode en Rafael Nadal legde het aanbod van een wildcard naast zich neer.
Door zijn zege maakt Karatsev vanaf maandag deel uit van de mondiale top 30.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden