Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Hurkacz na toernooizege Shanghai in Tokio meteen klaar

Tennisser Hurkacz na toernooizege Shanghai in Tokio meteen klaar

TOKIO (ANP) - De Poolse tennisser Hubert Hurkacz heeft zijn eindzege op het masterstoernooi van Shanghai geen vervolg kunnen geven. In het minder hoog ingeschaalde toernooi van Tokio vloog hij er al in de eerste ronde uit. De Chinees Zhang Zhizhen, de nummer 57 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de eveneens ongeplaatste Hurkacz: 3-6 6-4 7-6 (4).

De nederlaag, drie dagen na zijn triomf in Shanghai is een tegenvaller voor de nummer 11 van de wereld, die zich hoopt te plaatsen voor de ATP Finals. In Turijn strijden volgende maand de beste acht tennissers van het afgelopen seizoen tegen elkaar om de prestigieuze titel.

Hurkacz had moeite met zijn opslag, won de eerste set na twee breaks nog wel, maar moest zich na 2 uur en 14 minuten gewonnen geven tegen de 26-jarige Chinees die nog geen toernooi op het hoogste niveau heeft gewonnen. Zhang neemt het in de tweede ronde op tegen de Rus Aslan Karatsev, die verrassend de Amerikaan Frances Tiafoe uitschakelde: 6-3 7-6 (4).

Een nog grotere surprise was het verlies in de tweede ronde van de als tweede geplaatste Noor Casper Ruud. De Amerikaanse qualifier Marcos Giron schakelde de nummer 8 van de wereld uit in twee sets: 6-3 6-4.

Meer uit Sport

Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar vlak, nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

5 minuten geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

20 minuten geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

21 minuten geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

5 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

5 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

23 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

1 dag geleden