Tennisser Haase verder in kwalificatie van Australian Open
DOHA (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft zich naar de tweede ronde geknokt van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open. De 33-jarige Hagenaar rekende in drie sets af met de de Braziliaan Thiago Seyboth Wild: 3-6 6-4 7-6 (8).
Haase is afgezakt naar de 198e positie van de wereldranglijst. Zijn 20-jarige tegenstander is op dit moment de nummer 117 van de mondiale tennisladder. Haase stuit in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi op de winnaar van het duel tussen de Duitser Mischa Zverev en de Italiaan Gian Marco Moroni.
Eerder op maandag drong Tallon Griekspoor al door tot de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor de eerste grandslam van het seizoen. Hij was in de eerste ronde te sterk voor de Australiër Harry Bourchier, die met een wildcard tot het toernooi was toegelaten. Het duel werd beslist in twee sets: 7-6 (6) 6-3.
Hoogst geklasseerde Nederlander
Griekspoor is op plaats 155 de hoogst geklasseerde Nederlander op de wereldranglijst. Hij neemt het in de volgende ronde op tegen John-Patrick Smith, opnieuw een Australiër met een wildcard. Smith schakelde in de eerste ronde de als 25e geplaatste Italiaan Paolo Lorenzi uit.
De mannen werken hun kwalificatietoernooi af in Doha vanwege de strenge coronamaatregelen in Australië, waar op 8 februari in Melbourne de uitgestelde grandslam van start gaat.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
6 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
9 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
9 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
14 uur geleden