Tennisser Haase verder in kwalificatie van Australian Open
DOHA (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft zich naar de tweede ronde geknokt van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open. De 33-jarige Hagenaar rekende in drie sets af met de de Braziliaan Thiago Seyboth Wild: 3-6 6-4 7-6 (8).
Haase is afgezakt naar de 198e positie van de wereldranglijst. Zijn 20-jarige tegenstander is op dit moment de nummer 117 van de mondiale tennisladder. Haase stuit in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi op de winnaar van het duel tussen de Duitser Mischa Zverev en de Italiaan Gian Marco Moroni.
Eerder op maandag drong Tallon Griekspoor al door tot de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor de eerste grandslam van het seizoen. Hij was in de eerste ronde te sterk voor de Australiër Harry Bourchier, die met een wildcard tot het toernooi was toegelaten. Het duel werd beslist in twee sets: 7-6 (6) 6-3.
Hoogst geklasseerde Nederlander
Griekspoor is op plaats 155 de hoogst geklasseerde Nederlander op de wereldranglijst. Hij neemt het in de volgende ronde op tegen John-Patrick Smith, opnieuw een Australiër met een wildcard. Smith schakelde in de eerste ronde de als 25e geplaatste Italiaan Paolo Lorenzi uit.
De mannen werken hun kwalificatietoernooi af in Doha vanwege de strenge coronamaatregelen in Australië, waar op 8 februari in Melbourne de uitgestelde grandslam van start gaat.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is hard op weg te slagen in zijn unieke missie om vier wereldtitels te veroveren op de WK baanwielrennen in Chili. De 28-jarige Brabander is op drie titels gekomen door de kilometer tijdrit te winnen op de piste van Santiago. Hij veroverde het goud met een tijd van 57,978 seconden. Het is al zijn negentiende wereldtitel in totaal.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Raymond van Barneveld is al in de eerste ronde van het EK darts in Dortmund uitgeschakeld. De 58-jarige Nederlandse prof verloor in een kwartier van regerend wereldkampioen Luke Littler. De 18-jarige Brit won met 6-1.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Lorena Wiebes is bij de WK baanwielrennen in Chili goed aan het omnium begonnen. Op de piste van de hoofdstad Santiago was de 26-jarige geboren Mijdrechtse de beste op het onderdeel scratch.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is uitstekend begonnen aan de kilometer tijdrit op de WK baanwielrennen. De titelverdediger op dat onderdeel was met afstand de snelste in de kwalificatie.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor zijn partij van vrijdagmiddag tegen Alexander Zverev in de kwartfinales van het tennistoernooi van Wenen. De 29-jarige Nederlander kampt met een rugblessure. Dat meldde de organisatie van het toernooi op X.
10 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser is bij de WK in Jakarta buiten de medailles geëindigd in de toestelfinale op het onderdeel brug. Visser zette een stabiele oefening neer, maar haar score van 14,066 punten was niet voldoende voor een podiumplaats. Visser eindigde uiteindelijk op een gedeelde zesde plek.
13 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de tweede dag van de WK baanwielrennen in Chili het zilver veroverd op het onderdeel scratch. De 25-jarige Castricummer moest in de sprint alleen de Duitser Moritz Augenstein voorlaten. Het brons werd aanvankelijk toegekend aan de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart. Maar na een chaotische slotfase besloot de jury dat de Portugees Iúri Leitão degene was die in de juiste ronde als derde de finishlijn had gepasseerd.
23 uur geleden