Tennisser Haase treft Murray in eerste ronde in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Robin Haase is in de eerste ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament gekoppeld aan Andy Murray. Beide spelers doen vanaf maandag in Ahoy mee met een wildcard. De winnaar van die partij treft in de tweede ronde vermoedelijk de als vierde geplaatste Rus Andrej Roeblev, die het in zijn openingspartij opneemt tegen een qualifier.
Haase kreeg donderdag te horen dat hij alsnog direct tot het hoofdtoernooi was toegelaten. De 33-jarige Hagenaar kreeg van toernooidirecteur Richard Krajicek het startbewijs dat vrijkwam na de afmelding van de Franse titelhouder Gaël Monfils. Murray, de voormalig nummer 1 van de wereld, kreeg vorige week al een wildcard toebedeeld.
Botic van de Zandschulp, de andere Nederlandse tennisser die rechtstreeks tot het hoofdtoernooi is toegelaten, speelt in de eerste ronde tegen de Kroaat Borna Coric. Bij winst wacht mogelijk een ontmoeting met de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden