Tennisser Haase brengt eindstand op 4-0, record Haarhuis sneuvelt
DEN HAAG (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft de eindstand van het duel in de Daviscup tussen Nederland en Canada op 4-0 gebracht. De 34-jarige Haase was Steven Diez met 6-1 6-2 de baas. Doordat Haase zijn opwachting maakte, is hij nu alleen recordhouder als het gaat om het aantal gespeelde Daviscup-ontmoetingen: 28.
Haase deelde het record voorafgaand aan dit weekend nog met captain Paul Haarhuis, die in 27 confrontaties uitkwam in het landentoernooi.
Al in 2006 maakte Haase zijn debuut in het Nederlands Daviscup-team, dat zestien jaar geleden met 4-1 verloor van Tsjechië. Hij won in het landentoernooi 42 wedstrijden en verloor er 25.
In de ontmoeting met Canada vervulde Haase, afgezakt naar plek 255 op de wereldranglijst, een bijrol. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor namen de singles voor hun rekening. Het duel met Diez was alleen voor de statistieken.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
25 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
3 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geleden