Tennisser Haase brengt eindstand op 4-0, record Haarhuis sneuvelt
DEN HAAG (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft de eindstand van het duel in de Daviscup tussen Nederland en Canada op 4-0 gebracht. De 34-jarige Haase was Steven Diez met 6-1 6-2 de baas. Doordat Haase zijn opwachting maakte, is hij nu alleen recordhouder als het gaat om het aantal gespeelde Daviscup-ontmoetingen: 28.
Haase deelde het record voorafgaand aan dit weekend nog met captain Paul Haarhuis, die in 27 confrontaties uitkwam in het landentoernooi.
Al in 2006 maakte Haase zijn debuut in het Nederlands Daviscup-team, dat zestien jaar geleden met 4-1 verloor van Tsjechië. Hij won in het landentoernooi 42 wedstrijden en verloor er 25.
In de ontmoeting met Canada vervulde Haase, afgezakt naar plek 255 op de wereldranglijst, een bijrol. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor namen de singles voor hun rekening. Het duel met Diez was alleen voor de statistieken.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
10 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
12 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
12 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
18 uur geleden