Tennisser Griekspoor zakt na week rust naar 61e plaats
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is na een week rust wat plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 26-jarige Haarlemmer vond zijn naam maandag terug op de 61e plaats. Vorige week was Griekspoor de nummer 57 van de wereld.
Botic van de Zandschulp bleef op de 35e plaats staan. Sinds de Australian Open kwam hij niet meer in actie. Van de Zandschulp en Griekspoor doen deze week net als Tim van Rijthoven en Gijs Brouwer mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam.
Griekspoor werd op de wereldranglijst gepasseerd door onder anderen Wu Yibing. De 23-jarige Wu schreef zondag in Dallas als eerste Chinese tennisser een ATP-toernooi op zijn naam en schoot 39 plekken omhoog op de ranking. Hij staat nu op de 58e plaats. De Serviër Novak Djokovic, vorige maand winnaar van de Australian Open, is de nummer 1 van de wereld.
Bij de vrouwen zakte Arantxa Rus twee plaatsen, naar de 115e positie. In de top 10, aangevoerd door de Poolse Iga Swiatek, veranderde niets.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
19 minuten geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
29 minuten geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
4 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden