Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor wil na mijlpaal zegereeks weer uitbreiden

Tennisser Griekspoor wil na mijlpaal zegereeks weer uitbreiden

NAPELS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor wil na een "aantal dagen rust" zijn indrukwekkende zegereeks uitbreiden. De debutant in de mondiale top 100 boekte zondag al zijn zestiende overwinning op rij.

"Op dit moment voel ik me verbazingwekkend goed, maar de vermoeidheid zal de aankomende dagen wel komen", zei de 25-jarige Griekspoor na het veroveren van zijn derde titel in successie in het challengercircuit. Begin deze maand zegevierde hij in Murcia en de afgelopen twee weken was hij twee keer de beste in Napels.

Voor het laatste toernooi had hij zich echter bijna afgemeld. "Een dag na de eerste finale, maandag, draaide ik echter mijn beste training ooit. Dinsdagochtend hebben we toen overleg gehad en gezegd: laten we kijken hoever we komen."

Magisch

Een paar dagen later stelde hij een plek in de top 100 veilig, een mijlpaal voor tennissers. "De top 100 binnenkomen is iets magisch. Ik word nu rechtstreeks toegelaten tot de grand slams en dat betekent ook weer meer inkomsten. Dat geeft rust", aldus Griekspoor, die in de top 100 landgenoot Botic van de Zandschulp vergezelt.

"Qua tennis heb ik nooit getwijfeld aan het bereiken van de top 100, fysiek gezien wel. Het had al een jaar eerder kunnen gebeuren. De top 100 is iets waar je van droomt en hopelijk is het het begin van iets moois."

Trainers

Griekspoor werkt sinds een half jaar samen met coach Raemon Sluiter, die in het verleden Kiki Bertens naar de top leidde. "Ik ben superblij met de mensen om me heen en het klikt heel goed tussen ons. We hebben een megagoede band, zowel op als naast de baan. Samen met mijn andere trainer en fysieke trainer zijn we een heel goed team en we vullen elkaar heel goed aan. De samenwerking lijkt zijn vruchten nu al af te werpen. Ik heb nu ook een vaste fysieke coach en mijn lichaam voelt top."

De laatste speler die van Griekspoor wist te winnen, is uitgerekend Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld. Op de US Open verloor hij in de tweede ronde van de 20-voudig grandslamkampioen. "Ik had in aanloop naar de US Open te maken met visumproblemen en dat ik daar toch kon meedoen was een soort verrassing, een beloning. Ik heb daar veel goede energie opgedaan, ook door in de eerste ronde in vijf sets van Jan-Lennard Struff te winnen."

Begin november doet Griekspoor nog mee aan een challenger in Tenerife, waarna hij zijn seizoen een week later afsluit in Bratislava.

Meer uit Sport

Trainer Bosz blij dat PSV weer meedoet

N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: met meer citaten Bosz

6 uur geleden
Wielerploeg Tietema in 2026 verder als Unibet Rose Rockets

UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.

13 uur geleden
Twee finales turnster Visser op WK, Veerman loopt brugfinale mis

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.

15 uur geleden
Titelprolongatie teamsprinters op WK baan niet vanzelfsprekend

SANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.

17 uur geleden
Zo'n 180 supporters van Napoli in Eindhoven opgepakt

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor bereikt tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.

1 dag geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor Davis Cup Finals

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.

1 dag geleden