Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor wil na mijlpaal zegereeks weer uitbreiden

Tennisser Griekspoor wil na mijlpaal zegereeks weer uitbreiden

NAPELS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor wil na een "aantal dagen rust" zijn indrukwekkende zegereeks uitbreiden. De debutant in de mondiale top 100 boekte zondag al zijn zestiende overwinning op rij.

"Op dit moment voel ik me verbazingwekkend goed, maar de vermoeidheid zal de aankomende dagen wel komen", zei de 25-jarige Griekspoor na het veroveren van zijn derde titel in successie in het challengercircuit. Begin deze maand zegevierde hij in Murcia en de afgelopen twee weken was hij twee keer de beste in Napels.

Voor het laatste toernooi had hij zich echter bijna afgemeld. "Een dag na de eerste finale, maandag, draaide ik echter mijn beste training ooit. Dinsdagochtend hebben we toen overleg gehad en gezegd: laten we kijken hoever we komen."

Magisch

Een paar dagen later stelde hij een plek in de top 100 veilig, een mijlpaal voor tennissers. "De top 100 binnenkomen is iets magisch. Ik word nu rechtstreeks toegelaten tot de grand slams en dat betekent ook weer meer inkomsten. Dat geeft rust", aldus Griekspoor, die in de top 100 landgenoot Botic van de Zandschulp vergezelt.

"Qua tennis heb ik nooit getwijfeld aan het bereiken van de top 100, fysiek gezien wel. Het had al een jaar eerder kunnen gebeuren. De top 100 is iets waar je van droomt en hopelijk is het het begin van iets moois."

Trainers

Griekspoor werkt sinds een half jaar samen met coach Raemon Sluiter, die in het verleden Kiki Bertens naar de top leidde. "Ik ben superblij met de mensen om me heen en het klikt heel goed tussen ons. We hebben een megagoede band, zowel op als naast de baan. Samen met mijn andere trainer en fysieke trainer zijn we een heel goed team en we vullen elkaar heel goed aan. De samenwerking lijkt zijn vruchten nu al af te werpen. Ik heb nu ook een vaste fysieke coach en mijn lichaam voelt top."

De laatste speler die van Griekspoor wist te winnen, is uitgerekend Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld. Op de US Open verloor hij in de tweede ronde van de 20-voudig grandslamkampioen. "Ik had in aanloop naar de US Open te maken met visumproblemen en dat ik daar toch kon meedoen was een soort verrassing, een beloning. Ik heb daar veel goede energie opgedaan, ook door in de eerste ronde in vijf sets van Jan-Lennard Struff te winnen."

Begin november doet Griekspoor nog mee aan een challenger in Tenerife, waarna hij zijn seizoen een week later afsluit in Bratislava.

Meer uit Sport

Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

1 uur geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

2 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

2 uur geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

5 uur geleden
Verstappen 'op perfecte leeftijd' voor langeafstandsraces

SHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.

6 uur geleden
Djokovic verliest na spannend duel van Draper in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).

7 uur geleden
Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

20 uur geleden