Tennisser Griekspoor verslaat Haase opnieuw
OSTRAVA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de tweede keer binnen nog geen week Robin Haase geklopt. De 24-jarige Nederlander zegevierde op gravel in de eerste ronde van het challengertoernooi in Ostrava in drie sets: 4-6 6-4 7-6 (3).
Afgelopen vrijdag ging Haase (33) tegen Griekspoor in de kwartfinales van het challengertoernooi in Praag ook al onderuit. Toen was het verschil in de stand duidelijk groter: 6-3 6-2. Griekspoor verloor nadien in de finale van de Rus Aslan Karatsjev.
Griekspoor is sinds afgelopen maandag de best geklasseerde Nederlander op de wereldranglijst. Hij klom naar de 150e positie. Haase, die vijf jaar lang de hoogste geklasseerde Nederlander was in het mondiale klassement, is nu de nummer 164.
Ook Van de Zandschulp door
Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Canadees Steven Diez, die op de 171e positie staat op de wereldranglijst. Botic van de Zandschulp plaatste zich eveneens voor de tweede ronde van het evenement in Ostrava.
Op een klein WTA-toernooi in Praag werd Bibiane Schoofs in de derde ronde uitgeschakeld. Schoofs wist tegen de als tweede geplaatste Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de nummer 144 van de wereld, niet voor een verrassing te zorgen: 3-6 3-6.
Lesley Pattinama-Kerkhove, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp waren al uitgeschakeld in de Tsjechische hoofdstad. Aan het WTA-toernooi doen maar liefst 128 speelsters mee, evenveel als bij de US Open.
Meer uit Sport
ALBANY (ANP/RTR) - Golfer Tiger Woods ziet definitief af van deelname aan de Hero World Challenge, het toernooi dat hij begin december zelf organiseert op de Bahama's. Zijn naam ontbreekt op de laatste deelnemerslijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-Formule 1-coureur Felipe Massa eist 64 miljoen Britse pond (ruim 72 miljoen euro) als schadevergoeding voor het mislopen van de wereldtitel in 2008. Dat bedrag kwam naar voren op de eerste dag van de rechtszaak in Londen die Massa heeft aangespannen tegen de Formule 1, voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone en de internationale autosportfederatie FIA.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs en haar dubbelpartner Asia Muhammad beginnen de WTA Finals in Riyad zaterdag met een partij tegen Sara Errani en Jasmine Paolini. De Italiaanse speelsters vormen het als eerste geplaatste koppel in het eindejaarstoernooi in het dubbelspel.
7 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - De Zwitserse motorcoureur Noah Dettwiler is buiten levensgevaar nadat hij zondag na een zware crash in de Grote Prijs van Maleisië was opgenomen in het ziekenhuis. Dettwiler, die uitkomt in de Moto3-klasse, onderging verschillende operaties. "Volgens de artsen is zijn situatie stabiel en niet langer kritiek", meldde zijn team CIP Green Power woensdag.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coureur Laura Villars heeft een rechtszaak aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort tot uitspraak is gedaan. Dat staat in de dagvaarding die het Franse persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
23 uur geleden