Tennisser Griekspoor verslaat Haase opnieuw
OSTRAVA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de tweede keer binnen nog geen week Robin Haase geklopt. De 24-jarige Nederlander zegevierde op gravel in de eerste ronde van het challengertoernooi in Ostrava in drie sets: 4-6 6-4 7-6 (3).
Afgelopen vrijdag ging Haase (33) tegen Griekspoor in de kwartfinales van het challengertoernooi in Praag ook al onderuit. Toen was het verschil in de stand duidelijk groter: 6-3 6-2. Griekspoor verloor nadien in de finale van de Rus Aslan Karatsjev.
Griekspoor is sinds afgelopen maandag de best geklasseerde Nederlander op de wereldranglijst. Hij klom naar de 150e positie. Haase, die vijf jaar lang de hoogste geklasseerde Nederlander was in het mondiale klassement, is nu de nummer 164.
Ook Van de Zandschulp door
Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Canadees Steven Diez, die op de 171e positie staat op de wereldranglijst. Botic van de Zandschulp plaatste zich eveneens voor de tweede ronde van het evenement in Ostrava.
Op een klein WTA-toernooi in Praag werd Bibiane Schoofs in de derde ronde uitgeschakeld. Schoofs wist tegen de als tweede geplaatste Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de nummer 144 van de wereld, niet voor een verrassing te zorgen: 3-6 3-6.
Lesley Pattinama-Kerkhove, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp waren al uitgeschakeld in de Tsjechische hoofdstad. Aan het WTA-toernooi doen maar liefst 128 speelsters mee, evenveel als bij de US Open.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
18 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden