Tennisser Griekspoor verliest na sterke start in Tel Aviv
TEL AVIV (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de eerste ronde van het ATP-toernooi in Tel Aviv. De 26-jarige Nederlander, als achtste geplaatst op het Israëlische hardcourttoernooi, moest het na een sterke start afleggen tegen de Canadees Vasek Pospisil die als 'lucky loser' uit de kwalificaties was toegelaten: 6-4 6-7 (3) 5-7.
Griekspoor bereikte eerder deze maand met de Nederlandse tennisploeg de knock-outfase van de Daviscup Finals. De Haarlemmer won in Glasgow twee van zijn drie partijen in het enkelspel. Oranje neemt het in november in de kwartfinales op tegen Australië.
Griekspoor begon in Tel Aviv sterk. Hij won in de eerste set op zijn eerste service alle punten (16 van de 16) en brak Pospisil in de zesde game. De nummer 52 van de wereld moest de tweede set via een tiebreak echter aan Pospisil laten. In de beslissende set kwam Griekspoor steeds vaker in de problemen in zijn eigen opslagbeurten. Bij een stand van 5-5 leverde hij op 'love' zijn service in. De sterk serverende Canadees maakte het daarna op zijn eerste matchpoint af.
Eerder op de dag bereikte Botic van de Zandschulp wel de tweede ronde in Tel Aviv. De nummer 35 van de wereld, als vijfde geplaatst, versloeg de Portugees João Sousa in twee sets: 6-2 6-3. Novak Djokovic voert de plaatsingslijst aan. De 21-voudig grandslamkampioen uit Servië heeft een 'bye' in de eerste ronde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden