Tennisser Griekspoor verliest finale in Washington
WASHINGTON (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt zijn derde ATP-titel van het jaar te veroveren. De beste tennisser van Nederland moest in de eindstrijd van het hardcourttoernooi van Washington zijn meerdere erkennen in de Brit Dan Evans. Het werd 7-5 6-3. De partij werd in de tweede set enkele uren onderbroken wegens bliksem.
De 27-jarige Griekspoor pakte begin dit jaar de titel in het Indiase Pune en was in de zomer ook de beste in Rosmalen. Tot de derde titel van 2023 kwam het in de hoofdstad van de Verenigde Staten niet voor Griekspoor, die in de halve eindstrijd nog de als eerste geplaatste Amerikaan Taylor Fritz had verrast. Het betekende zijn eerste overwinning op een speler uit de mondiale top 10. Fritz is de nummer 9 van de wereld.
De 33-jarige Evans pakte in Washington zijn tweede titel. Begin 2021 was hij de beste op een ATP-toernooi in Melbourne. De Brit klom dankzij zijn toernooizege naar de 21e plaats op de mondiale ranglijst.
Masterstoernooi in Toronto
Griekspoor, die naar de 26e plek stijgt, reist nu door naar Canada, waar hij de komende dagen meedoet aan het masterstoernooi van Toronto. Daar is de Duitser Alexander Zverev zijn eerste tegenstander.
Griekspoor verloor in de eerste set bij 6-5 zijn servicegame door drie fouten met zijn backhand. Hij had bij 5-4 nog een setpunt weggewerkt met een ace. Bij 2-1 voor Evans in de tweede set werd de partij enkele minuten onderbroken wegens lichte regenval, maar de umpire besloot al snel dat er verder getennist kon worden. Enkele punten later werd na bliksem toch besloten de partij stil te leggen.
Einde partij
Na een lange onderbreking slaagde Griekspoor er niet meer in de partij te doen kantelen. Op matchpoint voor Evans sloeg Griekspoor de bal na een scherpe service van de Brit in het net. De Nederlander had zijn vorige twee duels met Evans, beide afgelopen jaar op een indoorbaan, ook verloren.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
14 uur geleden