Tennisser Griekspoor verliest finale in Washington
WASHINGTON (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt zijn derde ATP-titel van het jaar te veroveren. De beste tennisser van Nederland moest in de eindstrijd van het hardcourttoernooi van Washington zijn meerdere erkennen in de Brit Dan Evans. Het werd 7-5 6-3. De partij werd in de tweede set enkele uren onderbroken wegens bliksem.
De 27-jarige Griekspoor pakte begin dit jaar de titel in het Indiase Pune en was in de zomer ook de beste in Rosmalen. Tot de derde titel van 2023 kwam het in de hoofdstad van de Verenigde Staten niet voor Griekspoor, die in de halve eindstrijd nog de als eerste geplaatste Amerikaan Taylor Fritz had verrast. Het betekende zijn eerste overwinning op een speler uit de mondiale top 10. Fritz is de nummer 9 van de wereld.
De 33-jarige Evans pakte in Washington zijn tweede titel. Begin 2021 was hij de beste op een ATP-toernooi in Melbourne. De Brit klom dankzij zijn toernooizege naar de 21e plaats op de mondiale ranglijst.
Masterstoernooi in Toronto
Griekspoor, die naar de 26e plek stijgt, reist nu door naar Canada, waar hij de komende dagen meedoet aan het masterstoernooi van Toronto. Daar is de Duitser Alexander Zverev zijn eerste tegenstander.
Griekspoor verloor in de eerste set bij 6-5 zijn servicegame door drie fouten met zijn backhand. Hij had bij 5-4 nog een setpunt weggewerkt met een ace. Bij 2-1 voor Evans in de tweede set werd de partij enkele minuten onderbroken wegens lichte regenval, maar de umpire besloot al snel dat er verder getennist kon worden. Enkele punten later werd na bliksem toch besloten de partij stil te leggen.
Einde partij
Na een lange onderbreking slaagde Griekspoor er niet meer in de partij te doen kantelen. Op matchpoint voor Evans sloeg Griekspoor de bal na een scherpe service van de Brit in het net. De Nederlander had zijn vorige twee duels met Evans, beide afgelopen jaar op een indoorbaan, ook verloren.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
6 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
8 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
11 uur geleden