Tennisser Griekspoor verliest finale in Washington
WASHINGTON (ANP) - Het is Tallon Griekspoor niet gelukt zijn derde ATP-titel van het jaar te veroveren. De beste tennisser van Nederland moest in de eindstrijd van het hardcourttoernooi van Washington zijn meerdere erkennen in de Brit Dan Evans. Het werd 7-5 6-3. De partij werd in de tweede set enkele uren onderbroken wegens bliksem.
De 27-jarige Griekspoor pakte begin dit jaar de titel in het Indiase Pune en was in de zomer ook de beste in Rosmalen. Tot de derde titel van 2023 kwam het in de hoofdstad van de Verenigde Staten niet voor Griekspoor, die in de halve eindstrijd nog de als eerste geplaatste Amerikaan Taylor Fritz had verrast. Het betekende zijn eerste overwinning op een speler uit de mondiale top 10. Fritz is de nummer 9 van de wereld.
De 33-jarige Evans pakte in Washington zijn tweede titel. Begin 2021 was hij de beste op een ATP-toernooi in Melbourne. De Brit klom dankzij zijn toernooizege naar de 21e plaats op de mondiale ranglijst.
Masterstoernooi in Toronto
Griekspoor, die naar de 26e plek stijgt, reist nu door naar Canada, waar hij de komende dagen meedoet aan het masterstoernooi van Toronto. Daar is de Duitser Alexander Zverev zijn eerste tegenstander.
Griekspoor verloor in de eerste set bij 6-5 zijn servicegame door drie fouten met zijn backhand. Hij had bij 5-4 nog een setpunt weggewerkt met een ace. Bij 2-1 voor Evans in de tweede set werd de partij enkele minuten onderbroken wegens lichte regenval, maar de umpire besloot al snel dat er verder getennist kon worden. Enkele punten later werd na bliksem toch besloten de partij stil te leggen.
Einde partij
Na een lange onderbreking slaagde Griekspoor er niet meer in de partij te doen kantelen. Op matchpoint voor Evans sloeg Griekspoor de bal na een scherpe service van de Brit in het net. De Nederlander had zijn vorige twee duels met Evans, beide afgelopen jaar op een indoorbaan, ook verloren.
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
22 uur geleden