Tennisser Griekspoor uitgeschakeld in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het graveltoernooi van Monte Carlo uitgeschakeld. Hij moest na een hoopgevende start zijn meerdere erkennen in Alex de Minaur, de nummer 11 van de wereld uit Australië (2-6 6-2 6-3).
De 27-jarige Griekspoor nam in de eerste set een voorsprong van 3-0. Bij een tussenstand 5-2 won hij opnieuw een game terwijl De Minaur serveerde. Griekspoor kwam in de eerste set zelf slechts eenmaal in de problemen tijdens zijn opslagbeurt. Hij stond één breakpoint toe en werkte die vakkundig weg.
De Minaur kreeg in de tweede helft veel meer grip op de service van de beste Nederlandse tennisser. Hij kreeg maar liefst acht breakpoints en verzilverde er twee. Griekspoor, de nummer 26 van de wereldranglijst, verloor in de derde set zijn servicebeurt bij een stand van 2-2. De 25-jarige De Minaur besliste de wedstrijd door bij een voorsprong van 5-3 weer een breakpoint te benutten.
Griekspoor versloeg de Duitser Dominik Köpfer in de eerste ronde van het sterk bezette graveltoernooi: 7-6 (2) 4-6 6-2. Hij strandde vorig jaar al in de eerste ronde van het toernooi van Monte Carlo. Griekspoor moest toen na drie sets zijn meerdere erkennen in de Zwitser Stanislas Wawrinka.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De finalerondes bij de wereldkampioenschappen BMX in Brisbane zijn afgelast. De organisatie stelde vanwege de harde wind de start eerst met meerdere uren uit. De situatie verbeterde niet, waarna uit veiligheid voor de deelnemers werd besloten de slotdag van het evenement te schrappen.
42 minuten geledenMIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
8 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
17 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
20 uur geleden