Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor uitgeschakeld in Monte Carlo

Tennisser Griekspoor uitgeschakeld in Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het graveltoernooi van Monte Carlo uitgeschakeld. Hij moest na een hoopgevende start zijn meerdere erkennen in Alex de Minaur, de nummer 11 van de wereld uit Australië (2-6 6-2 6-3).

De 27-jarige Griekspoor nam in de eerste set een voorsprong van 3-0. Bij een tussenstand 5-2 won hij opnieuw een game terwijl De Minaur serveerde. Griekspoor kwam in de eerste set zelf slechts eenmaal in de problemen tijdens zijn opslagbeurt. Hij stond één breakpoint toe en werkte die vakkundig weg.

De Minaur kreeg in de tweede helft veel meer grip op de service van de beste Nederlandse tennisser. Hij kreeg maar liefst acht breakpoints en verzilverde er twee. Griekspoor, de nummer 26 van de wereldranglijst, verloor in de derde set zijn servicebeurt bij een stand van 2-2. De 25-jarige De Minaur besliste de wedstrijd door bij een voorsprong van 5-3 weer een breakpoint te benutten.

Griekspoor versloeg de Duitser Dominik Köpfer in de eerste ronde van het sterk bezette graveltoernooi: 7-6 (2) 4-6 6-2. Hij strandde vorig jaar al in de eerste ronde van het toernooi van Monte Carlo. Griekspoor moest toen na drie sets zijn meerdere erkennen in de Zwitser Stanislas Wawrinka.

Meer uit Sport

Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

2 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

2 uur geleden
Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

3 uur geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

4 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn eenvoudig door series op WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.

5 uur geleden
Hockeyster De Waard is nog niet bezig met naderend afscheid

AMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.

5 uur geleden
Bondscoach Oranje weet waar hij hockeysters België pijn moet doen

AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.

6 uur geleden