
Tennisser Griekspoor stijgt naar plek 89 op wereldranglijst
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is door zijn zesde titel van het jaar in het challengercircuit gestegen naar de 89e plek op de wereldranglijst. Hij maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 100.
De 25-jarige Griekspoor is al zestien duels op rij ongeslagen. Sinds zijn nederlaag op de US Open tegen Novak Djokovic, begin september, heeft hij geen partij meer verloren. Hij won een wedstrijd in de Daviscup tegen Uruguay, pakte de titel in Murcia en won vervolgens twee challengertoernooien in Napels.
Griekspoor vergezelt in de top 100 Botic van de Zandschulp, die na zijn kwartfinaleplaats op de US Open zijn entree in de top 100 maakte. Van de Zandschulp (26) steeg vijf plekken en staat nu 61e, zijn hoogste notering ooit. De Brit Cameron Norrie, die verrassend Indian Wells wist te winnen, steeg van de 26e naar de 15e plek.
Bij de vrouwen staat Paula Badosa nu op de rand van de top 10. De Spaanse, die dit weekend de beste was op Indian Wells, steeg naar de 13e plek. De Tunesische Ons Jabeur maakt haar debuut in de top 10 en staat nu 8e. Ze is de eerste Arabische tennisster die de top 10 bereikt. Arantxa Rus evenaarde haar beste ranking ooit. Ze steeg zeven plekken en staat nu 61e. In 2012 bezette ze dezelfde plaats op de ranglijst.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
9 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
17 uur geleden