
Tennisser Griekspoor stijgt naar plek 89 op wereldranglijst
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is door zijn zesde titel van het jaar in het challengercircuit gestegen naar de 89e plek op de wereldranglijst. Hij maakt maandag zijn debuut in de mondiale top 100.
De 25-jarige Griekspoor is al zestien duels op rij ongeslagen. Sinds zijn nederlaag op de US Open tegen Novak Djokovic, begin september, heeft hij geen partij meer verloren. Hij won een wedstrijd in de Daviscup tegen Uruguay, pakte de titel in Murcia en won vervolgens twee challengertoernooien in Napels.
Griekspoor vergezelt in de top 100 Botic van de Zandschulp, die na zijn kwartfinaleplaats op de US Open zijn entree in de top 100 maakte. Van de Zandschulp (26) steeg vijf plekken en staat nu 61e, zijn hoogste notering ooit. De Brit Cameron Norrie, die verrassend Indian Wells wist te winnen, steeg van de 26e naar de 15e plek.
Bij de vrouwen staat Paula Badosa nu op de rand van de top 10. De Spaanse, die dit weekend de beste was op Indian Wells, steeg naar de 13e plek. De Tunesische Ons Jabeur maakt haar debuut in de top 10 en staat nu 8e. Ze is de eerste Arabische tennisster die de top 10 bereikt. Arantxa Rus evenaarde haar beste ranking ooit. Ze steeg zeven plekken en staat nu 61e. In 2012 bezette ze dezelfde plaats op de ranglijst.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
7 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
7 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
7 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
9 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
11 uur geleden