Tennisser Griekspoor stijgt naar 57e plaats op wereldranglijst
MARSEILLE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft ondanks zijn uitschakeling in de openingsronde van het ATP-toernooi van Marseille vooruitgang geboekt op de wereldranglijst. De 25-jarige Noord-Hollander steeg van de 60e naar de 57e positie, weer een nieuwe hoogste ranking ooit van Griekspoor.
De Nederlander liet zich afgelopen week in Marseille in de eerste ronde verrassen door de Fransman Lucas Pouille, die met een wildcard was toegelaten. Botic van de Zandschulp strandde in Doha in de tweede ronde. De 26-jarige Gelderlander bleef de nummer 50 van de wereld.
Novak Djokovic voert de ranglijst nog steeds aan. De Servische tennisser, die deze week in Dubai alsnog aan zijn seizoen begint na zijn controversiële 'verbanning' van de Australian Open, kan de eerste plaats echter kwijtraken aan Daniil Medvedev. De Rus neemt de koppositie sowieso over als hij het toernooi van Acapulco wint. In alle andere gevallen is hij afhankelijk van het resultaat van Djokovic in Dubai. "Het is in zijn handen, hij verdient het om de nummer 1 te worden", zei Djokovic. "Als het deze week gebeurt, dan ben ik de eerste om hem te feliciteren."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
1 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
1 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
21 uur geleden