Tennisser Griekspoor onderuit tegen Hurkacz in kwartfinale Basel
BASEL (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de halve finales van het tennistoernooi in Basel te bereiken. De 27-jarige Nederlander ging onderuit tegen Hubert Hurkacz. Het werd 6-7 (6) 6-4 6-4.
Griekspoor kwam in de eerste set knap terug tegen Hurkacz. De set ging lang gelijk op, maar bij een stand van 4-5 kreeg de Pool zijn eerste breekpunt en meteen ook setpunt. Griekspoor slaagde er in het setpoint weg te werken en sleepte er een tiebreak uit. Daarin ontsnapte de Nederlander. Hurkacz pakte namelijk een 6-3-voorsprong, maar met overtuigend tennis kwam Griekspoor terug en won hij de tiebreak alsnog met 8-6.
Set twee ging wel naar de Pool. De 26-jarige Hurkacz had daarin aan één break genoeg, die hij plaatste bij een 1-1-stand. Met sterk serveerwerk - in totaal sloeg hij 23 aces - trok hij de set naar zich toe: 6-4.
Derde ontmoeting
In de derde en beslissende set bleef Griekspoor lang bij de les, maar hij leverde op 3-3 toch zijn service in. Die voorsprong gaf Hurkacz, de huidige nummer 11 van de wereld, niet meer weg. Op 5-4 serveerde hij de wedstrijd comfortabel uit met een ace.
Griekspoor en Hurkacz stonden voor de derde keer dit jaar tegenover elkaar. De Nederlander won op het gras in Halle. Op Roland Garros ging de winst naar de Pool.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
41 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
18 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden