Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor onderuit tegen Hurkacz in kwartfinale Basel

Tennisser Griekspoor onderuit tegen Hurkacz in kwartfinale Basel

BASEL (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de halve finales van het tennistoernooi in Basel te bereiken. De 27-jarige Nederlander ging onderuit tegen Hubert Hurkacz. Het werd 6-7 (6) 6-4 6-4.

Griekspoor kwam in de eerste set knap terug tegen Hurkacz. De set ging lang gelijk op, maar bij een stand van 4-5 kreeg de Pool zijn eerste breekpunt en meteen ook setpunt. Griekspoor slaagde er in het setpoint weg te werken en sleepte er een tiebreak uit. Daarin ontsnapte de Nederlander. Hurkacz pakte namelijk een 6-3-voorsprong, maar met overtuigend tennis kwam Griekspoor terug en won hij de tiebreak alsnog met 8-6.

Set twee ging wel naar de Pool. De 26-jarige Hurkacz had daarin aan één break genoeg, die hij plaatste bij een 1-1-stand. Met sterk serveerwerk - in totaal sloeg hij 23 aces - trok hij de set naar zich toe: 6-4.

Derde ontmoeting

In de derde en beslissende set bleef Griekspoor lang bij de les, maar hij leverde op 3-3 toch zijn service in. Die voorsprong gaf Hurkacz, de huidige nummer 11 van de wereld, niet meer weg. Op 5-4 serveerde hij de wedstrijd comfortabel uit met een ace.

Griekspoor en Hurkacz stonden voor de derde keer dit jaar tegenover elkaar. De Nederlander won op het gras in Halle. Op Roland Garros ging de winst naar de Pool.

Meer uit Sport

Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

1 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

6 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

6 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

6 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

7 uur geleden