Tennisser Griekspoor naar hoogste positie ooit op wereldranglijst
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn beste positie ooit op de wereldranglijst verbeterd. De 26-jarige Noord-Hollander klom dankzij het bereiken van de halve finales op het ABN AMRO Open naar de 40e plek, een sprong van 21 posities ten opzichte van vorige week. Griekspoor had de 44e plaats als hoogste ranking staan.
Die positie bereikte hij in augustus vorig jaar. Door een tegenvallend slot van het seizoen viel Griekspoor bijna uit de top 100. Hij begon dit seizoen als nummer 95 van de wereld, maar steeg in januari direct ruim dertig plekken door het ATP-toernooi van Pune in India te winnen. Het betekende voor Griekspoor zijn eerste titel op de ATP Tour. Hij bereikte vervolgens de derde ronde van de Australian Open en afgelopen week de laatste vier in Ahoy.
Botic van de Zandschulp is nog altijd de eerste Nederlander op de wereldranglijst, maar hij ziet Griekspoor naderen. De 27-jarige Veenendaler verloor in Rotterdam in de tweede ronde van de Rus Daniil Medvedev. Van de Zandschulp steeg één plek, van 35 naar 34. Griekspoor en Van de Zandschulp doen deze week beiden mee aan het ATP-toernooi van Doha.
Wildcard
Gijs Brouwer, die met een wildcard doordrong tot de kwartfinales in Ahoy en het daarin moest afleggen tegen Griekspoor, klom 44 plaatsen en ging Tim van Rijthoven voorbij op de wereldranglijst. Brouwer staat nu op plek 116, Van Rijthoven zakte naar 122.
Medvedev schreef het ABN AMRO Open op zijn naam en keerde terug in de top 10. De voormalige aanvoerder van de wereldranglijst staat nu op de achtste plaats. Verliezend finalist Jannik Sinner uit Italië klom van de veertiende naar de twaalfde plek. De Serviër Novak Djokovic voert de ranking aan.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
5 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
7 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
10 uur geleden