Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor naar hoogste positie ooit op wereldranglijst

Tennisser Griekspoor naar hoogste positie ooit op wereldranglijst

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn beste positie ooit op de wereldranglijst verbeterd. De 26-jarige Noord-Hollander klom dankzij het bereiken van de halve finales op het ABN AMRO Open naar de 40e plek, een sprong van 21 posities ten opzichte van vorige week. Griekspoor had de 44e plaats als hoogste ranking staan.

Die positie bereikte hij in augustus vorig jaar. Door een tegenvallend slot van het seizoen viel Griekspoor bijna uit de top 100. Hij begon dit seizoen als nummer 95 van de wereld, maar steeg in januari direct ruim dertig plekken door het ATP-toernooi van Pune in India te winnen. Het betekende voor Griekspoor zijn eerste titel op de ATP Tour. Hij bereikte vervolgens de derde ronde van de Australian Open en afgelopen week de laatste vier in Ahoy.

Botic van de Zandschulp is nog altijd de eerste Nederlander op de wereldranglijst, maar hij ziet Griekspoor naderen. De 27-jarige Veenendaler verloor in Rotterdam in de tweede ronde van de Rus Daniil Medvedev. Van de Zandschulp steeg één plek, van 35 naar 34. Griekspoor en Van de Zandschulp doen deze week beiden mee aan het ATP-toernooi van Doha.

Wildcard

Gijs Brouwer, die met een wildcard doordrong tot de kwartfinales in Ahoy en het daarin moest afleggen tegen Griekspoor, klom 44 plaatsen en ging Tim van Rijthoven voorbij op de wereldranglijst. Brouwer staat nu op plek 116, Van Rijthoven zakte naar 122.

Medvedev schreef het ABN AMRO Open op zijn naam en keerde terug in de top 10. De voormalige aanvoerder van de wereldranglijst staat nu op de achtste plaats. Verliezend finalist Jannik Sinner uit Italië klom van de veertiende naar de twaalfde plek. De Serviër Novak Djokovic voert de ranking aan.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

9 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

10 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

16 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

16 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

20 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden