Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor naar hoogste positie ooit op wereldranglijst

Tennisser Griekspoor naar hoogste positie ooit op wereldranglijst

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn beste positie ooit op de wereldranglijst verbeterd. De 26-jarige Noord-Hollander klom dankzij het bereiken van de halve finales op het ABN AMRO Open naar de 40e plek, een sprong van 21 posities ten opzichte van vorige week. Griekspoor had de 44e plaats als hoogste ranking staan.

Die positie bereikte hij in augustus vorig jaar. Door een tegenvallend slot van het seizoen viel Griekspoor bijna uit de top 100. Hij begon dit seizoen als nummer 95 van de wereld, maar steeg in januari direct ruim dertig plekken door het ATP-toernooi van Pune in India te winnen. Het betekende voor Griekspoor zijn eerste titel op de ATP Tour. Hij bereikte vervolgens de derde ronde van de Australian Open en afgelopen week de laatste vier in Ahoy.

Botic van de Zandschulp is nog altijd de eerste Nederlander op de wereldranglijst, maar hij ziet Griekspoor naderen. De 27-jarige Veenendaler verloor in Rotterdam in de tweede ronde van de Rus Daniil Medvedev. Van de Zandschulp steeg één plek, van 35 naar 34. Griekspoor en Van de Zandschulp doen deze week beiden mee aan het ATP-toernooi van Doha.

Wildcard

Gijs Brouwer, die met een wildcard doordrong tot de kwartfinales in Ahoy en het daarin moest afleggen tegen Griekspoor, klom 44 plaatsen en ging Tim van Rijthoven voorbij op de wereldranglijst. Brouwer staat nu op plek 116, Van Rijthoven zakte naar 122.

Medvedev schreef het ABN AMRO Open op zijn naam en keerde terug in de top 10. De voormalige aanvoerder van de wereldranglijst staat nu op de achtste plaats. Verliezend finalist Jannik Sinner uit Italië klom van de veertiende naar de twaalfde plek. De Serviër Novak Djokovic voert de ranking aan.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

6 uur geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

6 uur geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

9 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

12 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

12 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

12 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

12 uur geleden