
Tennisser Griekspoor maakt sprong naar top 50
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor maakt voor het eerst deel uit van de mondiale top 50. De Nederlander, die op Wimbledon in de tweede ronde werd uitgeschakeld, klom van de 53e naar de 47e plaats. Dat had overigens niets te maken met zijn optreden op het Londense gras. Vanwege de weigering van de organisatie Russische en Belarussische tennissers toe te laten, besloot tennisbond ATP dat er op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst te verdienen waren.
Dat er toch verschuivingen op de ranglijst zijn, komt met name omdat tennissers hun een jaar geleden verdiende punten kwijtraken. Ook Botic van de Zandschulp klom daardoor een plaats: de Veenendaler staat nu 24e, zijn hoogste ranking ooit. Van de Zandschulp bereikte in Londen de vierde ronde. Dat deed Tim van Rijthoven ook, maar door de maatregel van de ATP leverde hem dat geen grote sprong op de wereldranglijst op. Hij klom een plaats en is nu de nummer 103 van de wereld.
De ranglijst wordt aangevoerd door de Rus Daniil Medvedev. In de top 10 zakte Novak Djokovic vier plaatsen. De Serviër won zondag Wimbledon, maar verloor de punten van zijn overwinning in Londen van vorig jaar. Hij staat nu zevende.
Ook bij de vrouwen waren er op Wimbledon geen punten te verdienen, waardoor bijvoorbeeld winnares Elena Rybakina niet profiteerde en op de 23e plaats bleef staan. Voor Arantxa Rus pakte de maatregel goed uit. De Westlandse klom elf plaatsen en is nu de nummer 75 van de wereld. De Poolse Iga Swiatek behoudt de leiding.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Wereldrecordhoudster Ruth Chepngetich en titelverdedigster Peres Jepchirchir uit Kenia hebben zich afgemeld voor de marathon van Londen die op 27 april plaatsvindt. Dat maakt de organisatie ruim een week voor de wedstrijd bekend.
32 minuten geledenJEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was met zijn Red Bull alleen langzamer dan de twee coureurs van McLaren. De Brit Lando Norris was de snelste voor zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Rotterdam hebben zich geplaatst voor de halve finale van de Euro Hockey League. Ze versloegen het Engelse Old Georgians (6-3) op het complex Oosterplas van hockeyclub Den Bosch.
1 uur geledenROUEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft op het WTA-toernooi van Rouen de halve finales bereikt. De 25-jarige Zuid-Hollandse versloeg in twee sets Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah uit Frankrijk: 6-3 6-3.
1 uur geledenHOOGKARSPEL (ANP) - Irene Schouten vertrekt officieel bij schaatsteam AH Zaanlander. De drievoudig olympisch kampioene meldt op Instagram dat ze afscheid neemt van het team van coach Jillert Anema , waar ze tien jaar voor uitkwam. Ook het schaatsteam bevestigt het einde van de samenwerking.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (28) wist dit keer niet te winnen van wereldtopper Alexander Zverev. De nummer 1 van Nederland kreeg wel kansen op een nieuwe stunt, maar ging tegen de lokale favoriet in de kwartfinales van het BMW Open in drie sets ten onder: 7-6 (6) 6-7 (3) 4-6. Griekspoor had in maart op het tennistoernooi van Indian Wells nog verrassend gewonnen van de 27-jarige Duitser. Zverev stuit in de halve finale op de winnaar van de partij tussen de Hongaar Fabian Marozsan en de Belg Zizou Bergs.
3 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Remco Evenepoel heeft bij zijn rentree meteen de Brabantse Pijl gewonnen. De 25-jarige Belg van Soudal Quick-Step versloeg na 162 kilometer tussen Beersel en Overijse medevluchter en landgenoot Wout van Aert.
4 uur geleden